Stany magazynowe centralnie – nowy widok w Sertum

W module Raporty i analizy pojawił się nowy widok Stany magazynowe centralnie, który umożliwia podgląd stanów magazynowych aptek wraz z powiązaniem kartotek aptecznych do kartotek centralnych. Dodatkowo przy wyszukiwaniu przez CTRL+F3 istnieje możliwość zaznaczania opcji Magazyn – Stany magazynowe centralnie, która pozwoli na przeniesienie bezpośrednio do tego raportu. Opcja dostępna jest tylko dla menedżerów sieci aptek.

Gdzie się znajduje?

Istnieją 2 sposoby przejścia do widoku Stany magazynowe centralnie:
1. Przez moduł Raporty i analizy
Należy otworzyć moduł Raporty i analizy klikając na ikonę raporty_analizy znajdująca się w menu obrazkowym, a następnie przejść do widoku Stany magazynowe centralnie, dostęp do którego znajduje się na panelu bocznym po prawej stronie okna.
Stany_magazynowe_centralnie1.1
2. Przez wyszukiwanie CTRL+F3
Po kliknięciu klawiszy CTRL+F3 pojawi się okno Wyszukiwanie w SERTUM, w którym należy zaznaczyć opcję Szukaj w oknie: [F7] Magazyn – Stany magazynowe centralnie. Po wpisaniu szukanej frazy i wciśnięciu klawisz ENTER program sam przeniesie nas do widoku Stany magazynowe centralnie.
CTRL+F3_centralne1.1
Wymaga to zaznaczenia opcji dodatkowej opcji w konfiguracji (System -> Konfiguracja -> widok Ogólne -> sekcja SERTUM – okna i widoki -> opcja Szybkie szukanie (CTRL+F3) po kartotekach centralnych).
konfiguracja1

Jak to działa?

Należy otworzyć Filtry [Ctrl+F], a następnie po uzupełnieniu dowolnych pól wcisnąć przycisk zamknij_i_pobierz – na przykład:
Filtry2
otrzymamy raport, na którym widoczne będą kartoteki towarów pogrupowane według kartotek centralnych:
Raport1.2
Po kliknięciu ikony „plusa”, przy dowolnej nazwie kartoteki centralnej, rozwiną się informacje dotyczące kartotek towarów w poszczególnych aptekach:

Raport2.2
Z kolei przycisk edytuj [F4] otwiera okno Kartoteka Centralna w widoku Powiązania, gdzie można dodawać lub usuwać towary z kartoteki centralnej za pomocą przycisków dodaj2 i usuń znajdujących się na pasku akcji.

Kartoteka_centralna3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: