Jak przygotować się do e-Recepty i Dyrektywy fałszywkowej?

Koniec roku zbliża się nieubłaganie, a wraz z nim wejście w życie dwóch istotnych zmian w prawie farmaceutycznym, które mają znaczący wpływ na bieżącą obsługę pacjenta: e-receptadyrektywa fałszywkowa.

Od 1 stycznia 2019 roku Aptekach musi być gotowa do realizacji e-recepty. Rok  2019 będzie okresem przejściowym, w którym część lekarzy będzie wystawiać wyłącznie e-recepty, a druga część jeszcze stare recepty papierowe. Natomiast dnia 9 lutego 2019 w życie wchodzi unijna dyrektywa fałszywkowa, wraz z rozporządzeniem delegowanym dotyczącym monitorowania autentyczności wydawanych leków.

Sertum prowadzi intensywne pracę nad e-Receptą, i program Sertum Apteka Malickiego będzie przygotowany do obsługi e-Recept do końca bieżącego roku. W chwili obecnej trwają testy integracji naszego oprogramowania z Systemem P1.

Czasu zostało niewiele, dlatego postanowiliśmy w poniższym artykule zebrać wszystkie niezbędne informacje. Mamy nadzieje, że pomoże on Naszym Klientom sprawdzić na jakim aktualnie są etapie i odpowiedzieć na pytanie „Jak apteka prawidłowo powinna przygotować się do wprowadzanych zmian?”.

1. Apteka musi posiadać skanery kodów 2D

W przyszłym roku będą w Aptece potrzebne skanery kodów 2D do realizacji e-recepty i weryfikacji autentyczności wydawanych leków, zgodnie z dyrektywą fałyszywkową.

Czy skaner kodów musi być nowy?

Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w produkcji i sprzedaży takich urządzeń. Zauważyliśmy, że wiele z nich w ofercie udostępnia je po zawyżonych cenach. Zalecamy ostrożność i rozwagę przy podjęciu decyzji o zakupie. Koszt nowego czytnika, nie powinien bowiem przekraczać kwoty 400 zł netto. Ważne także aby posiadał tryb automatycznego skanowania bez wciskania spustu (hands-free). Czytnik bez trybu automatycznego jest praktycznie bezużyteczny w aptece.

dav

Sertum wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów rozszerzyło swoją ofertę i aktualnie posiada w sprzedaży czytniki ZEBRA DS2208. Czytniki są nowe (zestaw zawiera podstawkę oraz kabel USB) i można je kupić za pośrednictwem naszej strony internetowej: https://blog.sertum.pl/skaner-2d-zebra-ds2208/

Cena czytnika w Sertum to 380 zł netto + koszty wysyłki 20 zł brutto

Przed zakupem zachęcamy Naszych Klientów do zapoznania się ze wszystkimi ofertami dostępnymi na rynku, tak aby nie przepłacać.

A co jeśli chcemy kupić używany skaner?

Firma Sertum zna realia funkcjonowania apteki i  wie, że w aptece obsługa pacjentów realizowana jest z reguły przy kilku stanowiskach jednocześnie.  Zakup urządzeń to zawsze dodatkowy koszt utrzymania apteki, dlatego na tym etapie warto zastanowić się, czy kupić Nowe urządzenie, czy zdecydować się na tańszy wariant i nabyć Używany skaner. Kupno używanych urządzeń pomoże aptece realnie zmniejszyć te koszty.

Odpowiadając na zapytania Naszych Klientów poniżej przedstawiamy kilka aukcji internetowych, za pośrednictwem których mogą Państwo nabyć Używane czytniki, spełniające wszystkie niezbędne wymagania:

Wg informacji na aukcji allegro, urządzenia posiadają 12 miesięczną gwarancje. Dostaliśmy informację od naszych klientów że poprawnie odczytują 2D z opakowania leku i z ekranu telefonu.

2. Apteka musi przygotować komputer wraz z systemem operacyjnym.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym opisem integracji Apteki z Systemem P1, dostępnym tutaj: Integracja Sertum Apteka Malickiego z Systemem P1

FARMACEUTO, NIE CZEKAJ NA OSTATNIĄ CHWILĘ, PRZYGOTUJ SIĘ DO ZMIAN JUŻ DZIŚ !!!

Komentarze 2 to “Jak przygotować się do e-Recepty i Dyrektywy fałszywkowej?”

  1. Antoni Gwizdała Says:

    Sertumuto! Nie czekaj na ostatnią chwilę, przygotuj program Sertum by Malicki już dziś!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: