Jak stworzyć brak tymczasowy

Braki tymczasowe są unikalnym rozwiązaniem dostępnym w buforze optymalizacji. Pozwalają na zadany przedział czasowy  wyłączyć wskazane pozycje w hurtowni z optymalizacji. Wszystkie pozycje hurtowni, które zostały objęte funkcją braku tymczasowego, nie będą brane pod uwagę przy optymalizacji aż do momentu wygaśnięcia braku tymczasowego.

 

Braki tymczasowe można wykorzystać na dwa sposoby:

  • Wyłączyć z zamawiania na dany okres wskazaną pozycję w hurtowni. Przykładowo wiemy, że w danej hurtowni towar już się skończył, więc możemy ustawić brak tymczasowy do jutra. Identycznie Sertum działa w przypadku przenoszenia braków z wysłanych zamówień do bufora. Ustawia wtedy brak tymczasowy na pozycji hurtowni, z której otrzymaliśmy brak. Dzięki temu przy następnej optymalizacji wybierze inną hurtownię. Brak tymczasowy przy dodawaniu pozycji z Zamówień wysłanych ustawiony zostaje na kolejne 24 h.
Zastosuj brak - towar hurtowni
  • Wyłączyć z zamawiania towar w danej hurtowni na określony czas. Klikamy Zastosuj brak, a następnie ustalamy brak tymczasowy na koniec miesiąca. Dzięki temu do końca miesiąca towar nie będzie zamawiany w danej hurtowni, a w przyszłym miesiącu system ponownie wyszuka towar i spróbuje zamówić z danej hurtowni. Warto tak zrobić, gdy w danej hurtowni nie możemy znaleźć towaru, a nie chcemy, aby bufor wyświetlał nam brak powiązania.
Zastosuj brak tymczasowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: