Apteka Malickiego – wersja 2015.05.05

Zarówno podczas ekspedycji, jak i podczas generowania Rozliczenia w formacie XML, poprawiono kontrolę ważności recepty z odroczonym terminem realizacji zawierającej antybiotyk.

Rozporządzenie w sprawie recept lekarskich stanowi:

§ 17. 1. Termin realizacji recepty nie może przekroczyć 30 dni od daty jej wystawienia, a w przypadkach określonych w § 8 ust. 3, 30-dniowy termin realizacji jest liczony od naniesionej na recepcie daty realizacji „od dnia”.
2. Termin realizacji recepty na antybiotyki w postaci preparatów do stosowania wewnętrznego i parenteralnego nie może przekroczyć 7 dni od daty jej wystawienia.

Wynika z tego, że 7-dniowy okres ważności recepty zawierającej antybiotyk, z odroczonym terminem realizacji, nie powinien być liczony począwszy do daty zapisanej przez lekarza w rubryce „od dnia”, lecz od daty wystawienia recepty. Tak więc recepta zawierająca antybiotyk, wystawiona 1-go dnia miesiąca, z terminem realizacji od 8-go dnia miesiąca może być zrealizowana wyłącznie w 8 dniu miesiąca. Do 7 dnia jeszcze nie jest ważna, a od 9 dnia już nie jest ważna.

Asortymencie, do funkcji Podświetlenie warunkowe w Wydrukach, dodano możliwość podświetlenia zarówno leków refundowanych, jak i leków z cenami urzędowymi. Na przykład ustawienie

Przechwytywanie

podświetli leki pełnopłatne z wprowadzoną ceną narzuconą, czyli tzw. „promocje gazetkowe”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: