40 milionów unieważnionych numerów recept – aktualizacja

Szanowni Państwo,

Program Apteka Malickiego w Państwa Aptece codziennie rano wczytuje kilka komunikatów publikowanych przez NFZ, zawierających pule unieważnionych numerów recept. Dziś NFZ opublikował ponad 130 tysięcy pul, z których każda zawiera od jednej do kilkunastu tysięcy recept. Obliczyliśmy, że łącznie zostało unieważnionych ponad 40 milionów numerów recept. Podczas testów na szybkim komputerze, ich wczytanie w tradycyjny sposób do programu Apteka Malickiego trwało ponad półtorej godziny.

Gdybyśmy udostępnili nowo opublikowane przez NFZ pule recept, spowodowałoby to zablokowanie jednego komputera w Aptece średnio na trzy godziny. W niektórych Punktach Aptecznych posiadających tylko jeden, wiekowy komputer, ta operacja mogłaby trwać przez cały dzień uniemożliwiając korzystanie z programu Apteka Malickiego w celu obsługi pacjentów.

Dlatego podjęliśmy decyzję, że opublikowane dziś komunikaty z zablokowanymi pulami recept nie zostaną umieszczone na naszym serwerze, lecz dołączone do pakietu instalacyjnego nowych wersji programu Apteka Malickiego. W praktyce pojawią się one w Państwa bazie danych po instalacji aktualnej wersji programu, dokonanej po 9 grudnia br. Niestety, instalacja nowej wersji programu Apteka Malickiego, na skutek dodania nowych komunikatów NFZ, będzie znacząco bardziej czasochłonna. Mimo to zalecamy jej jak najszybszą instalację, aby posiadali Państwo aktualną bazę recept unieważnionych.

Aktualizacja wpisu:
trwają intensywne prace nad przyspieszeniem algorytmu wczytywania komunikatów NFZ zawierających pule unieważnionych numerów recept do programu Apteka Malickiego tak, aby czas operacji importu był porównywalny z dotychczasowym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: