Projekt obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu leków refundowanych od 1 stycznia – już dostępny w Sertum

Ministerstwo Zdrowia opublikowało Projekt Obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, który wejdzie w życie 1 stycznia 2016 r.

Już dziś udostępniamy go w Sertum, aby mieli Państwo  możliwość porównywania proponowanej listy leków z aktualnie obowiązującym cennikiem. Ostateczna wersja Obwieszczenia zostanie przez nas udostępniona niezwłocznie po opublikowaniu jej przez Ministerstwo Zdrowia.

OSTRZEŻENIE:
Wpis uwaga Ean w kolumnie Zmiana EAN oznacza prawdopodobną zmianę kodu EAN na leku refundowanym. Przeoczenie tej zmiany przez Państwa program apteczny może skutkować błędem walidacyjnym po stronie portalu NFZ.

Komentarze 4 to “Projekt obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu leków refundowanych od 1 stycznia – już dostępny w Sertum”

 1. Kmail Says:

  W którym miejscu można „porównać” te ceny? Czy została stworzona nowa kolumna w Buforze w celu porównania??

  • Jan Malicki Says:

   Jeśli ma Pan aktywny moduł Wykazy i rejestry, to widok Wykaz leków refundowanych umożliwi porównanie projektu Obwieszczenia z aktualnie obowiązującą listą. Operacja Wczytaj stany magazynowe wzbogaci widok o aktualne stany Pańskiej Apteki oraz wartościową projekcję skutków zmian.
   Jeśli nie ma Pan modułu Wykazy i rejestry, prosimy o kontakt z działem handlowym Sertum w celu uzgodnienia warunków jego aktywacji.

   • Jakub Morawski Says:

    Pierwsze zdanie jak najbardziej przawdziwe, potem zaczynają się schody. Pracuję na danych z Sertum, jeszcze nie sprawdzałem, czy działa w aptece. Operacja Wczytaj stany magazynowe wzbogaca widok o okno błędu z tekstem „Wystąpił błąd podczas pobierania danych z programu aptecznego”. Po kliknięciu OK widok wzbogaca się o następny komunikat „Ustawiono filtr pokazujący tylko pozycje dostępne w magazynie” i znikają wszystkie pozycje z listy. Brawo „programiści”

 2. Katarzyna Gmach Says:

  Panie Jakubie, faktycznie domyślnie filtr wyświetla jedynie leki, które są aktualnie na stanie w aptece. Aby wyświetlić wszystkie pozostałe preparaty, wystarczy w dolnym lewym rogu ekranu za pomocą krzyżyka zamknąć filtr.

  Ponadto chciałam poinformować, że operacja Wczytaj stany magazynowe działa jedynie lokalnie (tj.: na Danych z apteki).


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: