Dodawanie identycznych pozycji preparatów do Bufora zamówień

Co należy zrobić aby dodać do bufora zamówień kilka identycznych pozycji. W chwili obecnej istnieje możliwość wysyłki zamówień na takie same preparaty do różnych dostawców, np.: apteki i hurtowni.

Gdzie się znajduje?

Moduł Bufor zamówienia -> widok Pozycje bufora/Rozkład pozycji bufora -> przycisk Dodaj [F2] -> Dodaj z magazynu

Jak to działa?

Aby w buforze zamówień znalazło się kilka identycznych pozycji należy w oknie Bufor zamówienia kliknąć przycisk , a następnie wybrać z dostępnych opcji Dodaj z magazynu.

z katalogu

Po wybraniu z magazynu apteki pozycji, która aktualnie znajduje się już w buforze zamówienia pojawi się okno z pytaniem:

Aby do bufora dodać kolejną pozycje dla takiej samej karty należy zaznaczyć odpowiedź Tak. Wtedy do bufora zamówień zostanie dodana identyczna kartoteka a w polu Blokada pojawi się kłódka. Jeżeli wybierzemy Nie to ilość podana do zamówienia zostanie dodana do ilości podanej w buforze.

kłodka na-pozycji

Uwaga! Dla pozycji dodanych jako duplikaty kłódki nie można ściągnąć. Po zoptymalizowaniu zamówienia, dla pozycji z kłódką należy ręcznie wskazać Dostawcę (hurtownię lub aptekę w sieci). Jeżeli dostawca nie zostanie wskazany pozycja nie zostanie wysłana.

Jeżeli dla pozycji dodanej jako kolejna do bufora wskazana zostanie hurtownia, to przy wyłączeniu w Opcjach tej hurtowni pojawi się komunikat:

Jeżeli klikniemy Tak, to dla pozycji zostanie wyczyszczony Dostawca a w polu Blokada kłódka pozostanie. Aby wysłać taką pozycje z bufora należy ponownie ręcznie wskazać dostawcę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: