Przesunięcia MM w Sertum z poziomu loginu menedżerskiego

  1. Przesunięcia z poziomu CTRL+F3

Aby wykonać przesunięcie pojedynczego preparatu należy posłużyć się operacją CTRL+F3. W oknie wyszukiwania wpisujemy Nazwę preparatu poprzedzoną * lub % i klikamy Enter.

W kolejnym kroku otworzy nam się okno Promocje i zamówienia w widoku Zestawienie towarów.

Na liście będą znajdować się wszystkie towary, które zawierają w sobie nazwę „yaz”.

Aby wykonać przesunięcie należy zaznaczyć na liście preparat z danego magazynu (apteki). Można zaznaczyć kilka preparatów jednocześnie, klikając przytrzymany klawisz CTRL. Proszę pamiętać, że przesuwamy preparaty ze Stanem magazynowym większym niż 0 szt.

Po zaznaczeniu preparatu (podświetli się na niebiesko) klikamy operacje  .

Otworzy się okno Bufor MM. Aby wysłać przesunięcie należy w kolumnie Przesuń do wybrać aptekę oraz uzupełnić ilość w kolumnie Ilość przesuwana. Ilość do przesunięcia nie może być większa niż aktualna ilość na stanie.

Po wprowadzeniu Apteki i ilości ponownie klikamy operacje CTRL+F3 i szukamy kolejnego preparatu. Okno bufora MM pozostaje cały czas otwarte. Zaznaczamy kolejny preparat (może być to preparat z innej apteki) klikamy operacje .

Pozycja zostaje dodana do okna Bufor MM.

Do bufora MM możemy dodawać preparaty, warunkiem jest otwarte okno bufora MM. Jeżeli okno zostanie zamknięte, dane dotyczące pozycji do przesunięć zostaną utracone.

Aby zapisać zawartość bufora w celu kontynuacji pracy np.: w późniejszym czasie należy skorzystać z operacji .

Otwiera się wtedy okno umożliwiające nadanie eksportowanemu buforowi nazwy. Domyślna nazwa bufora zawiera Nazwę loginy, datę oraz godzinę eksportu.

Po nadani nazwy klikamy przycisk OK. System potwierdzi zapisanie bufora za pomocą komunikatu:

Aby wczytać już wcześniej zapisany bufor musimy posłużyć się operacją .

Otworzy się okno Zapisanych buforów i po zaznaczeniu bufora i kliknięciu operacji zawartość bufora ponownie pojawi się w oknie Bufor MM. 

Do okna Bufor MM możemy dodać kolejny eksportowany bufor. Po dodaniu pojawi się komunikat z pytaniem co mamy zrobić z aktualną zawartością bufora (adekwatny do bufora zamówień na loginie aptecznym).

Proszę pamiętać, że operacja sumuj sumuje ilości na powtarzających się preparatach.

Mamy zatem gotowe przesunięcia, przed wysłanie należy natomiast upewnić się, że preparaty znajdujące się w buforze nadal znajdują się na stanie w aptece. Aby to zrobić należy posłużyć się operacją .

Domyślnie pobrane zostaną dane aktualnym stanie magazynowy oraz o sprzedaży z ostatniego miesiąca czasu (okres możemy dowolnie modyfikować).

Dane pojawią się w czterech nowych kolumnach. Zielone kolumny dotycząc apteki z której towar ma zostać zabrany, a pomarańczowe, apteki do której towar ma zostać przesunięty.

Jeżeli stan magazynowy jest większy lub równy ilości przesuwanej to klikamy przycisk .

  1. Przesunięcia z poziomu Raportów

Przesunięcia MM można wykonać z poziomu kilku raportów:

  1. Stany magazynowe
  2. Dostawy zalegające
  3. Sprzedaż wg wartości centralnie
  4. Sprzedaż wg wartości
  5. Sprzedaż szczegółowo

Za każdym razem schemat działania jest taki sam.

W pierwszej kolejności zawężamy dane za pomocą filtrów .

Zawężamy dane wedle uznania. Po pobraniu danych zaznaczamy pozycje lub kilka pozycji (podświetlą się na niebiesko) i klikamy operacje . Po kliknięciu otworzy nam się okno Bufora MM. Należy postępować dokładnie tak samo jak w przypadku przesunięć z CTRL+F3, bo dopóki bufor MM będzie otwarty, to możemy do niego dorzucać preparaty również z innych raportów.

  1. Przesunięcia z poziomu Optymalizacji magazynów

Aby wykonać przesunięcia z poziomu optymalizacji magazynów należy wejść  w moduł Magazyn-> widok Optymalizacja magazynów.

Operacje zaczynamy od uzupełnienia filtrów za pomocą .

Po kliknięciu zapisz i zamknij pojawia się okno z listą preparatów wytypowaną do optymalizacji magazynów.

Kolejny krok to kliknięcie i dodanie dodatkowych wariantów do analizy w oknie Parametry optymalizacji magazynu.

Klikamy przycisk Optymalizuj. W rezultacie otrzymujemy gotowe okno Bufor MM zawierający propozycje preparatów oraz ich ilości do przesunięć z wybranymi już odbiorcami.

Jeżeli chcemy nanieść zmiany odnośnie ilości do przesunięć to zmieniamy je  w kolumnie „Ilość przesuwana”. Natomiast gdyby okazało się, że jakiegoś preparatu lub jakiejś konkretnej serii przesunąć nie chcemy, możemy zaznaczyć preparat oraz kliknąć przycisk .

Okno Bufor MM działa adekwatnie do opisu z punktu 1, więc z tego poziomu bufor możemy eksportować, importować oraz Wczytać dane i sprzedaże, kolejny raz przeprowadzić optymalizacje na nowych  filtrach (warunek to czas otwarte okno bufora MM lub wcześniejszy eksport bufora na serwer.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: