Giełda towarów

Giełda towarów ma na celu wspomaganie wymiany towarów pomiędzy aptekami w sieci. Każda z aptek ma możliwość wystawienia na giełdę swoich towarów wraz z limitem ilości.

Giełda towarów dostępna jest w module Magazyn.

Wystawianie preparatów na giełdę

Wystawiać preparaty na Giełdę można z widoku Kartoteki w module Magazyn oraz z widoku Stany magazynowe w Raportach i analizach.

Wystawienie preparatu odbywa się poprzez operację .

Rysunek: Wystaw na giełdę (Kartoteki)

Rysunek: Wystaw na giełdę (Stany magazynowe)

Po kliknięciu operacji   otwiera się okno Bufor Giełdy (tożsame z Buforem MM).

Rysunek: Bufor Giełdy

W oknie Bufor Giełdy, tak samo jak w oknie Bufora MM należy w kolumnie Ilość wystawiana ustawić ilość preparatu, która chcemy umieścić na giełdzie. Należy pamiętać, że nie może być to ilość większa niż Ilość maks. (ilość aktualnie znajdująca się na stanie).

Przesunięcia za pomocą giełdy

Aby sprawdzić aktualną listę towarów znajdujących się w Giełdzie towarów, należy wejść w moduł Magazyn następnie Kliknąć widok Giełda towarów oraz przycisk .

Po pobraniu widoku wyświetli się lista preparatów wraz z ilością.

Rysunek: Giełda towarów

Aby przesunąć preparat należy podświetlić (zaznaczyć) konkretny wiersz oraz kliknąć operację  .

Następnie otworzy się okno Bufor MM za pomocą którego można wykonać przesunięcie. Wykonanie przesunięcia z poziomu giełdy spowoduje pomniejszenie ilości towaru dostępnego w widoku Giełda towarów na przesuwanym preparacie oraz wygenerowanie przesunięcia MM potwierdzonego po stronie apteki, która towar z giełdy zabiera (apteki Do mnie). Przesunięcie zostanie wygenerowane dopiero po zatwierdzeniu (zaakceptowaniu) przez aptekę oddającą towar (Ode mnie) w module Magazyn -> widok Przesunięcia MMb -> podwidok Ode mnie.

Przesunięcie pochodzące z giełdy mają w kolumnie Pochodzenie (widok Przesunięcia MM) umieszczoną informacje: Giełda.

Apteka, która wystawiła preparaty na giełdę może w dowolnej chwili wycofać je z giełdy, aby to zrobić należy kliknąć operację . Należy pamiętać, że apteka z giełdy może wycofać jedynie preparaty, które sama wystawiła. UWAGA! Przesunięcie preparatów bezpośrednio z giełdy nie powoduje zmiany ilość na wystawionym na giełdę przez aptekę preparacie. Ilości dostępne n giełdzie nie są aktualizowane w oparciu o aktualny stan magazynowy apteki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: