Konfiguracja aplikacji Sertum – podstawowe ustawienia

Konfiguracja umożliwia zdefiniowanie parametrów działania aplikacji SERTUM. Wszystkie dostępne parametry, zostały podzielone pomiędzy różne widoki. W zależności od posiadanych w Platformie SERTUM uprawnień, dostęp do pewnych widoków w module konfiguracji, może być zablokowany.

Aby przejść do konfiguracji SERTUM, musimy wybrać w menu System.

Należy pamiętać, że niektóre zmiany wprowadzone w konfiguracji programu zapisywane są dopiero po zamknięciu aplikacji SERTUM.

Konfiguracja aplikacji Sertum zawiera kilka widoków. Każdy z nich umożliwia skonfigurowanie konkretnej funkcjonalności.  Poniżej opisane zostaną jedynie dwa pierwsze.

  1. Widok ogólne

Widok ten pozwala na konfigurację podstawowych parametrów systemu  i podzielony jest na kilka sekcji. Sekcje są podzielone tematycznie. W zależności od ustawień wyróżnione zostały: SERTUM – uruchamianie, powiadomienia, pliki tymczasowe, okna i widoki, zamówienia promocyjne oraz przesunięcia.

Ustawienia wymagające wyjaśnień to:

  • Zezwalaj na uruchamianie wielu instancji Sertum- po zaznaczeniu tej opcji na komputerze będzie można jednocześnie korzystać z różnych loginów aplikacji Sertum, np.:  loginu aptecznego i menedżerskiego
  • Zaawansowane szybkie szukanie (CTRL+E) – zaznaczenie umożliwi skorzystanie z szybkiego filtra
  • Zaawansowane funkcje interfejsu – możliwość definiowania układów .

2.  Widok Rozszerzenia aplikacji

Ustawienia w tym widoku umożliwiają poprawną komunikację SERTUM z bazą programu aptecznego.

Program apteczny
Wybieramy z listy rodzaj programu aptecznego.

Lokalizacja
Jest to adres bazy danych programu aptecznego.

SERTUM powinno samodzielnie odszukać lokalną bazę apteczną. W tym celu proszę kliknąć przycisk  (powodzenie tej operacji zależy m.in. od wersji systemu operacyjnego oraz rodzaju bazy aptecznej). Żeby sprawdzić czy wykonana przez nas konfiguracja jest prawidłowa, należy kliknąć przycisk . O prawidłowym połączeniu, bądź jego braku, poinformuje nas stosowny komunikat:

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: