Apteka Malickiego – wersja 2018.12.27

W Parametrach programu dodano nowe pozycje: ID Apteki w Rejestrze Aptek CSIOZWęzeł OID do komunikacji z Syst.P1 oraz szczegółowe dane adresowe Apteki.

Parametry

Zawartość nowych parametrów ID Apteki w Rejestrze Aptek CSIOZWęzeł OID do komunikacji z Syst.P1 należy wypełnić na podstawie e-maila otrzymanego z adresu SystemP1@csioz.gov.pl o temacie System P1 nadał dostęp do Systemu P1, który Apteka powinna otrzymać po zakończeniu procedury rejestracji w P1. Parametry te są umieszczone w treści e-maila w miejscach oznaczonych kolorem czerwonym:

IdentyfikatoryP1

Nowe identyfikatory oraz szczegółowe dane adresowe Apteki są niezbędne do poprawnego generowania Dokumentów Realizacji Recepty (DRR).

W Funkcjach dodano nową pozycję Certyfikaty CSIOZ. Służy ona do automatycznej instalacji w systemie operacyjnym certyfikatów, które Apteka otrzymała w procesie rejestracji w P1. Funkcja musi zostać wykonana na każdym stanowisku komputerowym w Aptece. Po uruchomieniu funkcji Certyfikaty CSIOZ uruchomi się program Instalator certyfikatów:

Cert1

Po kliknięciu na pierwszą ikonkę z rysunkiem folderu należy wskazać folder, w którym zostały zapisane certyfikaty otrzymane z Systemu P1:

Cert2

W otwartym folderze powinien znajdować się plik z nawą zakończoną literami tls:

Cert3

Po jego otwarciu powinny automatycznie wypełnić się cztery pola.

Cert4

Jeśli pola się nie wypełniły, należy w analogiczny sposób wskazać drugi folder z certyfikatem WSS oraz wypełnić pola z hasłami użytymi podczas generowania certyfikatów. Na zakończeniu powinien pojawić się komunikat:

Cert5

W przypadku problemów z działaniem programu Instalator certyfikatów prosimy o zapoznanie się ze szczegółową instrukcją lub o kontakt z Działem Wsparcia Serwisowego Sertum.

Wkrótce na naszym blogu pojawi się film instruktażowy omawiający sposób realizacji e-recept oraz generowania dokumentów DRR w programie Apteka Malickiego.

Komentarzy 5 to “Apteka Malickiego – wersja 2018.12.27”

 1. Marek Says:

  Instalator ceryfikatów ma problem z uruchomieniem na drugim stanowisku w sieci ? Nie prościej instalować certyfikaty dwuklikiem w eksplorator plików ?

  • Jan Malicki Says:

   Dla Pana prościej, ale dla wielu użytkowników nie prościej.

   • Marek Says:

    Obrazkowa instrukcja w pdf i każdy to ogarnie ? 😉 W każdym razie widać , że ma Pan angielską wersję systemu Windows ? U mnie pola wymienione w Pańskiej instrukcji mają polskie opisy….

 2. Marek Says:

  Jak sprawdzić poprawność komunikacji z SIM ? i instalacji certyfikatów w systemie ?

 3. Marek Says:

  Niestety ale program nie działa tak jak powinien ! Dlatego pewnie filmu instruktażowego nie ma ? Oby do niedzieli wszystko w końcu zadziałało ? Tylko 2 dni zostały na naprawę i dopracowanie softu!!!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: