Apteka Malickiego – wersja 2018.12.30

Poprawiono działanie Funkcje -> Certyfikaty CSIOZ. Z powodu ważnej zmiany w tej funkcji, należy ponownie wykonać instalację certyfikatów otrzymanych podczas procesu rejestracji w Systemie P1. Instalację, tak jak poprzednio, należy wykonać na każdym stanowisku w Aptece. W przypadku problemów z uruchomieniem programu Instalator certyfikatów z programu Apteka Malickiego, można go uruchomić klikając prawym klawiszem myszki i wybierając opcję Uruchom jako Administrator. Program znajduje się w lokalizacji \MALICKI\BIN\eReceptaCertificates.exe na dysku sieciowym Apteki. Podczas instalacji certyfikatów należy potwierdzić wszystkie pytania wyświetlane przez system operacyjny.

Dla poprawnej obsługi e-recept konieczne jest wypełnienie nowych pól z danymi Apteki w Parametrach programu. Odczyt e-recepty odbywa się poprzez zeskanowanie kodu pojedynczej e-recepty w polu Kod EAN w okienku ekspedycyjnym. Program wyświetli nazwę zaordynowanego leku oraz listę jego zamienników. Po wybraniu odpowiedniego leku wydawanego, reszta danych e-recepty zostanie wypełniona automatycznie. Po zatwierdzeniu ekspedycji można zeskanować kod kolejnej e-recepty lub dodać pozycje wydawane odręcznie.

Funkcjonalność generowania Dokumentu Realizacji Recepty jest czasowo zablokowana. Wprawdzie na udostępnionym nam przez CSIOZ środowisku integracyjnym, program Apteka Malickiego generuje, podpisuje i dostarcza na serwer P1 DRR recept papierowych, ale zawartość tych dokumentów wymaga dodatkowych testów, które planujemy zakończyć 2 stycznia. Wtedy to zostanie udostępniona kolejna wersja programu, która wygeneruje i wyśle do P1 DRR wszystkich zrealizowanych do tego momentu e-recept oraz recept papierowych.

Udostępniamy Państwu krótki film pokazujący sposób odczytu testowej pojedynczej e-recepty w programie Apteka Malickiego.

Komentarze 2 to “Apteka Malickiego – wersja 2018.12.30”

  1. Andrzej Says:

    działa.

    • Michał Says:

      ” które planujemy zakończyć 2 stycznia” dziś 7 stycznia apteki mają obowiązek przekazywania DRR niezwłocznie jakiś termin opublikowania wersji z poprawnym generowaniem i wysyłaniem DRR


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: