Apteka Malickiego – wersja 2019.01.09

Podczas uruchamiania funkcji Rozchody->Wydawanie leków przy okienku dodano automatyczną weryfikację poprawności i aktualności zainstalowanych certyfikatów Systemu P1. W przypadku zbliżającego się końca terminu ważności certyfikatów, wyświetlony zostanie odpowiedni komunikat.

Aby zapobiec ewentualnym problemom, warto ponowić instalację certyfikatów za pomocą Funkcje -> Certyfikaty CSIOZ.

Podczas pierwszego uruchomienia funkcji Rozchody->Wydawanie leków przy okienku zostanie automatycznie pobrana Rejestr Produktów Leczniczych URPL. Jest on niezbędny w celu poprawnego przekazywania kodów identyfikujących wydane leku do Systemu Informacji Medycznej (SIM). Na starych komputerach i wolnym łączu internetowym operacja ta może trwać nawet kilkanaście minut.

Rejestr Produktów Leczniczych URPL jest automatycznie aktualizowany po zamknięciu każdego okresu refundacyjnego.

Po zakończeniu ekspedycji pacjenta dodano automatyczne wygenerowanie i wysyłkę do SIM Dokumentów Realizacji Recepty (DRR) osobno dla każdej pozycji każdej recepty tego pacjenta. W przypadku pomyślnej wysyłki w kolumnie Status DRR pojawi się stosowna informacja.

Nie są generowane DRR dla pozycji, które nie mają wypełnionych danych wymaganych przez SIM, czyli kod recepty, PESEL pacjenta, kody PWZ lekarza i REGON przychodni oraz te, które nie posiadają wprowadzonego kodu EAN.

W przypadku wystąpienia błędu pojawi się odpowiedni komunikat. Podobnie w przypadku poprawnego przyjęcia przez SIM DRR recepty, ale z ostrzeżeniem.

DRR wysłanego z ostrzeżeniem nie da się wysyłać ponownie, lecz warto usunąć przyczynę powstania ostrzeżenia dla poprawnej transmisji kolejnych DRR.

W przypadku, gdy przyczyną błędu wysyłki są niepoprawne dane na recepcie, należy dokonać odpowiedniej poprawy tych danych za pomocą funkcji Zmiana parametrów recepty lub Wycena pozycji i ręcznie ponowić wygenerowanie i wysyłkę DRR za pomocą funkcji Wydruki -> DRR – wysłanie do SIM.

W przypadku problemów technicznych z wysyłką DRR do SIM, program nie dokonuje kolejnych prób transmisji. Wówczas można za pomocą funkcji Przeglądanie starych rozchodów -> Modyfikacje -> Wysłanie zaległych DRR automatycznie ponowić wysyłkę wszystkich niewysłanych w ciągu ostatnich trzech dni DRR.

W przypadku realizacji recepty pacjenta posiadającego uprawnienie dodatkowe wymagające potwierdzenia (IB, ZHK itp.) program automatycznie wyświetli okienko umożliwiające wprowadzenie lub aktualizację tego uprawnienia.

Ewentualne adnotacje farmaceuty dotyczące realizacji recepty należy wprowadzić w polu Kod EAN przed zatwierdzeniem CTRL+ENTER pozycji, której dotyczy adnotacja.

Nadal bez przeszkód można „dobijać” kolejne pozycje do zrealizowanej wcześniej w bieżącym okresie refundacyjnym recepty papierowej, ponieważ każda pozycja recepty jest oddzielnym DRR i może zostać wysłana do SIM osobno.

Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo w krótkim filmie instruktażowym.

Jedna odpowiedź to “Apteka Malickiego – wersja 2019.01.09”

  1. Michal Kiernozycki Says:

    Program wysyła zaległe DRR od 7.01,2019 co z poprzednimi ? Dla tech. Farm błędy Wskazana pula numerów Prawa Wykonywania Zawodu jest nieprawidłowa w stosunku do wskazanego zawodu autora dokumentu coś zmienić na słowniku operatorów ?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: