W funkcji Asortyment -> Modyfikacje -> Przygotowanie Apteki do ZSMOPL zmieniono algorytm wybierający leki podlegające raportowaniu. Obecnie jako podlegające raportowaniu są oznaczane leki spełniające następujące kryteria:
- EAN/GTIN zapisany w karcie leku w Asortymencie znajduje się w Urzędowym Rejestrze Produktów Leczniczych publikowanym przez CSIOZ na platformie P2
- lub grupy odpłatnościowe wskazują na przynależność do listy produktów podlegających refundacji.
Po aktualizacji programu APTEKA MALICKIEGO należy wykonać funkcję Asortyment -> Modyfikacje -> Przygotowanie Apteki do ZSMOPL. Program będzie o tym przypominał podczas każdego uruchamiania funkcji Rozchody -> Wydawanie leków przy okienku, Przychody -> Zakupy leków do apteki oraz Przychody -> Stany leków w aptece.
Funkcja Przygotowanie Apteki do ZSMOPL wypełni kolumnę o nazwie ZSMOPL, której zawartość wyróżnia leki podlegające raportowaniu.
Po wykonaniu tej operacji, program w analogiczny sposób będzie przypominał o konieczności wygenerowania BILANSU OTWARCIA.
Dopiero od momentu wygenerowania BILANSU OTWARCIA rozpocznie się generowanie transakcji zawierających obroty i stany leków podlegających raportowaniu ZSMOPL. Następnego dnia program RaportNet wygeneruje i wyśle do ZSMOPL komunikat obrotów i stanów za dzień poprzedni.
W Stanach, do funkcji Korekta serii leku, Wprowadzanie do stanów i Likwidacja serii leku, dodano parametr o nazwie Przyczyna korekty. Parametr jest obowiązkowy do wypełnienia dla leków podlegających raportowaniu ZSMOPL. Przyczyna korekty jest przekazywana w odpowiednich komunikatach obrotów i stanów.
W Sertum udostępniono możliwość edycji wysłanych komunikatów obrotów i stanów oraz dokonania ich korekty. Funkcja ta jest dostępna w module ZSMOPL, w widoku Raporty ZSMOPL. W celu sprawdzenia lub edycji transakcji wysłanych w komunikacie, należy wskazać komunikat i kliknąć przycisk Edytuj [F4].
W nowym oknie pojawi się lista transakcji wysłanych do ZSMOPL w otwartym komunikacie obrotów i stanów. Korekty transakcji można wykonywać do 24 godzin po wysłaniu pierwszej wersji komunikatu. Wysłanie poprawionej wersji komunikatu obrotów i stanów jest realizowane poprzez kliknięcie na przycisk Wyślij korektę.
Po wysłaniu poprawionego komunikatu do ZSMOPL, jego status na liście Raporty ZSMOPL zostanie ustawiony na Skorygowano ręcznie oraz zwiększony Numer wersji.
13 Maj 2019 o 06:15
po kliknięciu wygeneruj bilans otwarcia, gdzie fizycznie znajduje się plik z zawartością tego bilansu ?
13 Maj 2019 o 08:02
\MALICKI\DBF\ZSMOPL19.DBF
13 Maj 2019 o 07:58
podczas poprawy ceny leku w stanach przy pozycjach stuprocentowych program nakazuje wpisać przyczynę korekty. (czy raportujemy każdą zmianę ceny towaru, który jest na stanie ?)
13 Maj 2019 o 08:03
Jeśli lek podlega raportowaniu, to raportowane są zarówno ekspedycje refundowane, jak i pełnopłatne tego leku
13 Maj 2019 o 08:04
Oczywiście dotyczy to również korekt w STANACH
13 Maj 2019 o 08:06
tak, ale przed chwilą zmieniłem cene apap 12 tabl o 0,01 zł i program pytał o przyczyne korekty inaczej nie da się zatwierdzić zmiany ceny ctrl+enter
13 Maj 2019 o 08:11
APAP TABL. POWL. 0,5 G 12 TABL. jest produktem leczniczym w rozumieniu Ustawy Prawo farmaceutyczne i podlega raportowaniu. Dlatego program pyta o przyczynę korekty.
Jeśli bilans otwarcia nie został jeszcze wygenerowany, to ta korekta nie zostanie zaraportowana.
Zmiana ceny detalicznej bez zmiany ilości nie jest raportowana. Program wówczas pyta o przyczynę korekty nieco na wyrost, bo nie wysyła tego do ZSMOPL.
13 Maj 2019 o 08:17
podczas zakończenia ekspedycji najpierw drukowany jest paragon, a dopiero potem pokazuje się zielone okienko z kwotami, kartami…
13 Maj 2019 o 08:20
Proszę w PARAMETRACH PROGRAMU wpisać TAK przy parametrze „Czy upust po zakończeniu pacjenta?”
13 Maj 2019 o 16:21
A czy musi pytać jeśli zmiana tylko w cenie ? Niech pyta przy zmianie w ilości .