Apteka Malickiego – wersja 2019.09.21

Podczas analizy pobranej z SIM e-recepty dodano rozpoznanie przypadku, gdy lekarz – w przewidzianym do tego celu przez CSIOZ polu – nie określił poziomu odpłatności, jak winien zostać zastosowany podczas realizacji e-recepty, natomiast był łaskaw – w polu przewidzianym na dawkowanie – dopisać Odpłatność 100%. Wówczas program nie stosuje funkcjonalności opisanej w wersji z dnia 2019.08.17.


Poprawiono zawartość informacji o lekach wydanych na e-receptę (F1) tak, aby anulowania dokonywane SPACJĄ podczas ekspedycji nie „zaśmiecały” obrazu wydanych leków.


W informacji o lekach wydanych na e-receptę (F1) poprawiono prezentowanie nazwy podmiotu leczniczego, w ramach którego osoba uprawniona wystawiła e-receptę.

Komentarzy 5 to “Apteka Malickiego – wersja 2019.09.21”

 1. Iza Says:

  Kamsoft opisuje przypadki wpisania błędnej odpłatności R zamiast 30 % , brak elektronicznego podpisu , brak oddziału NFZ – w jaki sposób mamy rozpoznać tego typu błędy ?

 2. Jan Malicki Says:

  Program Apteka Malickiego nie niepokoi użytkownika w przypadkach, które nie stanowią przeszkody do realizacji e-recepty.

  Błędnie określony przez lekarza poziom odpłatności zostanie wskazany podczas próby realizacji e-recepty;
  brak oddziału NFZ jest prawnie dopuszczalny dla recept pełnopłatnych, a w przypadku recept refundowanych użytkownik zostanie poproszony o ręczne wybranie numeru oddziału NFZ na podstawie adresu pacjenta;
  brak podpisu elektronicznego nie jest określony w prawie jako przesłanka do odmowy realizacji tej e-recepty. Jeśli recepta została poprawnie pobrana z SIM na podstawie danych identyfikacyjnych okazanych przez pacjenta, to Apteka ma prawo oczekiwać, że recepta jest legalna niezależnie od tego, w jaki sposób znalazła się w SIM.

 3. Iza Says:

  „w przypadku recept refundowanych użytkownik zostanie poproszony o ręczne wybranie numeru oddziału NFZ na podstawie adresu pacjenta” Panie Janie na podstawie jakiego przepisu możemy uzupełnić brakującą informację ?
  Dodam że w receptach papierowych w których na pewno nie wolno nam tego uzupełnić – wydając receptę na 100%- też nie ma mozliwości zaznaczenia że w polu oddział jest X – bo takiej opcji nie mamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: