Apteka Malickiego – wersja 2019.10.28

Dodano automatyczną zmianę stawki VAT z 8% na 23% dla surowców recepturowych, zgodnie z Ustawą z 9 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług [Dz.U. 2019.1751]. Zmiana wykona się automatycznie po wejściu do Asortymentu Apteki 1 listopada 2019 r.

Komentarze 2 to “Apteka Malickiego – wersja 2019.10.28”

 1. Iza Says:

  Wg NIA zmiana VAT dotyczyć będzie pozycji sprzedawanych przez producentów od dnia 1.11. Stany magazynowe aptek nie powinny zmieniać stawki VAT
  http://www.rynekaptek.pl/prawo/nia-zmiana-wysokosci-vat-dla-surowcow-do-receptury-aptecznej,34474.html

  • Jan Malicki Says:

   Stawka VAT dla sporządzonego w Aptece leku recepturowego pozostała bez zmian i wynosi 8%.
   Nowa stawka VAT dla surowców recepturowych ma znaczenie wyłącznie w przypadku odręcznej sprzedaży samego surowca, co w Aptece ma miejsce niesłychanie rzadko. Istniały dotychczas komponenty wykorzystywane przy sporządzaniu leku recepturowego ze stawką 23% (butelki, zakrętki itp.)

   Zmiana stawki VAT w ASORTYMENCIE z 8% na 23% musi odbyć się 1 listopada, aby ewentualna sprzedaż odręczna surowca w tym dniu nastąpiła z poprawną stawką.

   Tym niemniej w listopadzie mogą być wprowadzane zakupy surowców ze stawką 8%, jeśli faktura sprzedaży hurtowej została wystawiona jeszcze w październiku. W takim przypadku program zaproponuje przepisanie stawki 8% do ASORTYMENTU, ale nie należy korzystać w tej propozycji i trzeba pozostawić stawkę 23%.

   Kategorycznie stoję na stanowisku, że zmiana stawki VAT w karcie każdego surowca recepturowego musi nastąpić już 1 listopada.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: