Zmiana zakresu danych prezentowanych w raportach sprzedażowych

Zgodnie z zapisami na bazie aptecznej, zaliczki w Sertum traktowane są jako sprzedaż. Dlatego ich pobranie i zwrot są wliczane do wartości sprzedaży w raportach sprzedażowych. Pobranie zaliczki zwiększa ilość i wartość sprzedaży, a jej wycofanie te wartości pomniejsza. Powoduje to zakłócenia np. w wyliczanej marży, w przypadku pobrania raportu za okres, gdzie wystąpiło wycofanie zaliczki, a brak jej pobrania.

Ze względu na dużą ilość sygnałów od naszych użytkowników, że informacje te utrudniają im analizę faktycznej sprzedaży, postanowiliśmy wprowadzić modyfikację w tym zakresie.

W najbliższy piątek wieczorem (31.07.2020 r.) zostanie wprowadzona zmiana dotycząca sposobu pobierania danych sprzedażowych z aptek pracujących na bazach Firebird i Oracle. Wszystkie dane dotyczące sprzedaży pobrane od tego momentu, w raportach sprzedażowych w Sertum nie będą zawierały zaliczek. Informacja o zaliczkach będzie dostępna w Sertum jedynie na kartotece towaru w Powiązanych dokumentach (oznaczona jako ZAL).

Podczas wprowadzania zmian będzie można korzystać z Sertum.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: