Sertum ver. 3.5.51

Zobacz czym ostatnio się zajmowaliśmy, aby ułatwić Tobie pracę.

Raporty i analizy

 • W raporcie Dostawy zalegające została dodana możliwość grupowania danych wg okresów zalegania. W tym celu należy zaznaczyć filtr Grupowanie wg zalegania.

Po wybraniu filtru i kliknięciu Zamknij i pobierz zostanie wyświetlone okno z możliwością stworzenia dowolnych zakresów w jakie mają być pogrupowane dane. W tym celu należy w polu edycji podać graniczną dla zakresu liczbę dni i nacisnąć Enter lub kliknąć Dodaj zakres. Po utworzeniu wszystkich zakresów należy kliknąć OK – zostanie wówczas wyświetlony raport pogrupowany wg ustalonych zakresów. Pozwoli to na jeszcze łatwiejszą analizę prezentowanych danych.

 • Po użyciu operacji Eksportuj zamówienie do Excela (w raporcie Sprzedaż wg wartości) apteki w kolumnach będą od teraz uporządkowane w kolejności alfabetycznej (rosnąco).
 • W Zestawieniu towarów (widok wyświetlany po wyszukiwaniu przez Ctrl+F3 w Magazynie i katalogach hurtowni) został dodany, dla towarów aptecznych, znacznik, czy dany towar ma cenę urzędową.

Wysyłka danych na wskazany adres e-mail

 • Wraz z wydaniem wersji w Sertum pojawia się także nowa funkcjonalność – możliwość cyklicznej wysyłki danych (w postaci plików CSV) z apteki na wskazany adres (adresy) e-mail. Raporty wysyłane w postaci pliku mogą zawierać dowolne dane (także inne niż raporty/dane prezentowane w Sertum) – ich zakres będzie ustalany podczas omawiania wdrożenia usługi.

Raporty takie można z powodzeniem wykorzystać na przykład do:

  • raportowania do producenta,
  • przesyłania do apteki maila z listą towarów, które należy zwrócić do hurtowni,
  • wysyłania informacji o towarach z krótką datą ważności.

W celu uruchomienia usługi prosimy o kontakt z naszym Serwisem:

e-mail: serwis@sertum.pl

tel. 71 786 86 13

Bufor zamówienia

 • Zostało zmodyfikowane działanie operacji Zmień hurtownię. Do tej pory można było zmienić hurtownię na inną tylko w przypadku, gdy towar był dostępny w wybranej hurtowni. W chwili obecnej domyślne ustawienie zmieni hurtownię niezależnie od statusu dostępności danego towaru w ofercie. Jednak po zaznaczeniu opcji Zmień tylko dla dostępnych – zmiana hurtowni na pozycji nastąpi tylko, gdy w wybranej hurtowni towar jest dostępny.

Zmieniliśmy także domyślne ustawienie opcji Zmień tylko dla CU (zmiana hurtowni tylko dla towarów z ceną urzędową) – do teraz opcja ta jest domyślnie odznaczona.

 • Od tej pory, jeżeli odznaczenie hurtowni w Opcjach bufora, spowoduje brak możliwości zamówienia niektórych pozycji, w wyświetlonym komunikacie wyświetlone zostaną ich nazwy i zamówione ilości (do tej pory przekazywana była jedynie informacja ilu pozycji nie uda się zamówić).

Kreator proponowania zamówienia

 • W kroku, w którym wybieramy okres do analizy sprzedanych towarów została dodana opcja Uwzględniaj przesunięcia w sprzedaży. Zaznaczenie tej opcji spowoduje uwzględnienie w dalsze analizie towarów, które zostały przesunięte (przesunięcia nie zwiększą ilości sprzedanej, w okresach które podajemy w kroku Okresy analizy sprzedaży).

Aby apteka mogła wyświetlić opcję Uwzględniaj przesunięcia w sprzedaży, program Sertum musi pracować w oparciu o dane z serwera, a nie przy bezpośrednim podłączeniu do bazy aptecznej. Aby zmienić aktualne ustawienia w programie należy wejść w System-> Konfiguracja-> widok Rozszerzenia aplikacji. Następnie należy usunąć login lub hasło i zatwierdzić przyciskiem Zapisz i zamknij.

Zamów teraz

 • Poprawiliśmy stabilność wysyłki natychmiastowych zamówień do hurtowni składanych za pomocą operacji Zamów teraz.

Pobieranie danych do Sertum

 • Zmieniliśmy sposób pobierania informacji o kartotekach dla aptek pracujących na bazach Firebird i Oracle. Pozwoli to na częstszą aktualizację tych informacji po stronie Sertum i tym samym dostarczanie menedżerom jeszcze szybciej pełnych informacji o tym co dzieje się w aptece.

Promocje

 • Podczas tworzenia promocji jest już możliwość podania numeru EAN lub Bloz produktu. Informacja ta jest także widoczna w zamówieniach zebranych do promocji co ułatwi analizę osobie realizującej zamówienia.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: