Sertum Apteka Malickiego – wersja 2021.11.30

W Ekspedycji zmieniono sposób wyceny środków pomocniczych o dotychczasowych kodach P100 i P101 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie [Dz.U.2021.1691].


W Asortymencie, podczas edycji karty środka pomocniczego o nowym kodzie P100-PL lub P100-WK zmieniono opis pola Limit refundacji na Limit refundacji za 1 szt. środka pomocniczego.

Podczas ekspedycji program automatycznie obliczy limit dla całego opakowania środka pomocniczego mnożąc limit za jedną sztukę przez wielkość opakowania lekospisowego.

Na przykład dla środka pomocniczego o kodzie P100-PL posiadającego limit refundacji 1,70 zł oraz opakowanie 30 szt program obliczy limit refundacji całego opakowania w następujący sposób:

30 * 1,70 zł = 51,00 zł.

Limity refundacji dla leków działają, jak dotychczas.


W Asortymencie dodano funkcję jednorazowej, automatycznej zmiany limitów refundacji środków pomocniczych o dotychczasowych kodach P100 i P101. Pieluchomajtki o nowym kodzie P100-PL otrzymają limit refundacji 1,70 zł za sztukę, a wkłady anatomiczne i podkłady o nowym kodzie P100-WK otrzymają limit refundacji 1,00 zł za sztukę. Funkcja wykona się automatycznie podczas pierwszego uruchomienia modułu Słowniki > Asortyment apteki.

UWAGA!

Kluczowym wymogiem dla poprawnej wyceny środków pomocniczych P100-PL i P100-WK jest właściwa wielkość opakowania liczona w sztukach pieluchomajtek lub wkładów wprowadzona w polu Wielkość opakowania lekospisowego w karcie środka w asortymencie.

W przypadku, gdyby w polu Wielkość opakowania lekospisowego było wprowadzone 1 OP, program podczas ekspedycji tego środka zastosowałby limit refundacji całego opakowania 30 sztuk w wysokości 1,70 zł.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: