Rozliczenia finansowe w nowej formie

Aby ułatwić Państwu pracę w module Raporty i analizy– > widok Rozliczenia finansowe udostępniliśmy możliwość wykonania zbiorczego rozliczania faktur. Dzięki wykonanym zmianom będzie również możliwość wpisania numeru konta do rozliczeń, wykonania kompensaty, w obrębie faktur jednego podmiotu i jednej apteki.

Jak to zrobić?

1.W pierwszej kolejności należy otworzyć System-> Konfiguracja -> Słowniki hurtowni.

Następnie po kliknięciu przycisku Edytuj, otworzy się okno, gdzie dla danej hurtowni można przypisać konkretny numer konta.

Po wprowadzeniu numerów kont dla kontrahentów należy zapisać wprowadzone zmiany naciskając Zapisz i zamknij.

2. Następnie otwieramy Raporty i analizy, widok Rozliczenia finansowe i pobieramy dane.

W ramach operacji do raportu pojawiły się następujące opcje:

3. Aby dodać płatność do konkretnej faktury, wystarczy zaznaczyć wskazany dokument na liście a następnie kliknąć przycisk . Otworzy się wtedy okno o nazwie Płatność. Należy w nim wpisać Kwotę płatności – domyślnie ustawia się kwota zgodna z kwotą pozostałą do zapłaty na fakturze oraz można nadać jej tytuł.

Całość potwierdzamy przyciskiem OK. Wtedy na liście faktur przy wskazanej fakturze zmieni się kwota płatność oraz pozostało.

4. Aby wykonać kompensatę płatności należy na liście zaznaczyć faktury od tego samego dostawcy oraz z tej samej apteki. Wtedy klikamy operację . Należy pamiętać, że w celu kompensacji należy wskazać jeden rozrachunek z „-” oraz jeden z „+”.

Jeżeli kwoty kompensowanych faktur nie są identyczne wtedy system skompensuje fakturę tylko do kwoty widniejącej na fakturze dodatniej.

Po wykonaniu kompensaty pojawi się okno Wiadomość z poniższym komunikatem.

5. Aby rozliczyć automatycznie więcej faktur, należy zaznaczyć na liście kilka dokumentów a następnie kliknąć operację . Otworzy się okno Kreator płatności, gdzie wystarczy w polu Podaj kwotę płatności (znajduje się na górze okna), wpisać kwotę rozliczenia. Następnie system rozdzieli płatności do poszczególnych dokumentów od najwcześniejszego terminu płatności oraz uzupełni informacje w polu Tytuł. Jeżeli kwota płatności będzie wyższa niż sumaryczna kwota faktur, wtedy system zaznaczy wszystkie faktury jako opłacone. System nie waliduje formy płatności, dlatego należy zwrócić uwagę, czy w ramach zaznaczonych faktur nie znajduje się tam np. forma płatności – gotówka.

Gdy klikniemy przycisk Następny, system otworzy okno z podsumowaniem zawierającym pozycje, dla których zostały rozliczone płatności.

6. Gdy skończymy prace na wybranych płatnościach otworzy nam się automatycznie okno z wydrukiem zawierające poniższe informacje.

Wydruk można wziąć ze sobą, aby płatności wykonać np.: z domu.

Napisane w Ogólne. 1 Comment »

Jedna odpowiedź to “Rozliczenia finansowe w nowej formie”

  1. Sertum ver. 3.5.72 | Blog platformy Sertum Says:

    […] Zmodyfikowaliśmy raport Rozliczenia finansowe. W raporcie jest możliwość skorzystania z Kreatora płatności, który ułatwia rozliczenie i przygotowanie płatności dla kontrahentów.Szczegółowy opis funkcjonalności znajduje się na naszym blogu: https://blog.sertum.pl/2022/07/28/rozliczenia-finansowe-w-nowej-formie/ […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: