Sertum – Menu kontekstowe dla ikonki aplikacji

Menu kontekstowe

Menu kontekstowe

Od wersji SERTUM 2.0.430 pojawia się nowa funkcjonalność bazująca na ikonce systemowej (tzw. TrayIcon) aplikacji: Menu kontekstowe.

Ikonka ta pojawia się zawsze po uruchomieniu i zalogowaniu się do Sertum i można ją znaleźć w grupie ikonek obok zegara systemowego (prawy-dolny róg ekranu monitora).

Menu pozwala w szybki sposób otworzyć okno i pobrać nieprzeczytane wiadomości lub najnowsze oferty, które pojawiły się od ostatniego czasu przeglądania listy ofert.

Warto zaznaczyć, że pozycja „Najnowsze oferty” pokazuje ilość nowych oferty zaraz po zalogowaniu się – nie trzeba już czekać i „łapać” pojawiającego się dymka informującego o świeżych ofertach.

Ponadto opcja „Pokaż Sertum” pozwoli na „odkopanie” aplikacji przykrytych innymi programami, na których pracujemy jednocześnie (np. programem aptecznym).
Wybranie z menu pozycji „Szukaj w Sertum” wywołuje niewielkich rozmiarów okienko:Do jedynego pustego pola można wprowadzić nazwę leku, indeks, BLOZ, kod kreskowy lub nazwę producenta i wcisnąć ENTER lub kliknąć ikonkę lupki z prawej strony. Otwarte zostanie nowe okno z widokiem stanów magazynowych Twoich aptek (np. aptek w sieci) i odnalezionych leków po wskazanym kryterium.
Funkcja działa nawet wówczas gdy program Sertum jest zminimalizowany na pasku systemowym. Do wywołania funkcji można również użyć kombinacji klawiszy CTRL+F3.
Dostęp do tej funkcji posiadają tylko użytkownicy posiadający wykupiony RaportNet z dostępem do własnych stanów magazynowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: