Optymalizacja cenowa i magazynowa

W obecnych czasach każdy z nas poszukuje sposobów na zmniejszenie kosztów. Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się jak:

  • zaoszczędzić czas i pieniądze na zamówieniach w Twoich aptekach,
  • usprawnić proces zamówień w hurtowni,
  • poradzić sobie z zalegającymi towarami w aptece.

To wszystko możemy osiągnąć za pomocą optymalizacji (zamówień i magazynów).

Sertum pozwala na optymalizację zamówień pod kątem cen oraz stanów magazynowych i przesunięć. Umożliwia to automatyczne tworzenie przesunięć między aptekami oraz sprawne zamawianie towarów w hurtowniach.

Optymalizacja cenowa zamówień:

Program wczytuje Twoje zamówienie z programu aptecznego (weryfikuje zamawiane ilości) oraz optymalizuje (wybiera dostawcę) przeglądając oferty podstawowe i oferty promocyjne wg najlepszej ceny i dostępności towaru w hurtowni. Tak podzielone zamówienie można wysłać do hurtowni farmaceutycznej jednym kliknięciem. Po chwili otrzymasz potwierdzenie, co zostało zrealizowane, a co nie (tzw. lista braków). Sertum optymalizując zamówienie uwzględnia oczywiście nasze warunki handlowe w hurtowni. Praktyka pokazuje, że wykorzystanie optymalizacji przy tworzeniu zamówień pozwala na oszczędności od 50 do 350 zł przy jednym zamówieniu.

Optymalizacja magazynowa zamówień:

Sertum sugeruje przesunięcia towarów między aptekami, aby w pozostałych pozostawić towar na określoną liczbę dni sprzedaży. Dzieje się tak poprzez analizę sprzedaży i aktualnych stanów magazynowych w pozostałych aptekach w sieci, na podstawie zadanych parametrów. Dzięki temu znacznie łatwiejsze staje się zarządzanie magazynem apteki. Program nie tylko ostrzega o zamawianiu zbyt dużej ilości danego towaru (w stosunku do analizy sprzedaży), ale w określonych warunkach wybiera jako dostawcę inną aptekę z sieci i w ten sposób proponuje przesunięcie z niej towaru. Parametryzacja warunków przesunięcia jest oczywiście konfigurowalna, a wybór programu można w każdej chwili zmienić dla dowolnej pozycji. Nasze statystyki pokazały, że wykorzystanie optymalizacji magazynu pozwala na uzyskanie oszczędności liczonych w dziesiątkach tysięcy zł na miesiąc.

Korzystanie z obu tych modułów pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy przy codziennej pracy w Twoich aptekach.

Jeżeli jesteś zainteresowany optymalizacją
zadzwoń do nas na 71 786 86 13.

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: