Porównywanie faktur z zamówieniami

W celu ułatwienia kontroli nad codziennymi zamówieniami towarów, uruchomiliśmy nową operację wspierającą moduł Optymalizacji. Polega ona na porównywaniu faktur z hurtowni ze zrealizowanymi zamówieniami.

Na podstawie wybranego przedziału czasowego porównujemy kwoty z faktur z kwotami zamówień wysłanych przez Sertum. W ten sposób można dokładnie sprawdzić, czy między zamówieniami a wystawionymi na nie fakturami wystąpiły różnice. Do prawidłowego działania wspomnianej operacji niezbędne jest połączenie z lokalną bazą danych Apteki.

Oto jak to wygląda w programie krok po kroku:

1. Najpierw wybieramy dostawców i zakres czasowy zamówień, które chcemy zweryfikować.

2. Następnie zaznaczamyw kolumnie W  konkretne zamówienie i fakturę, które chcemy porównać (na podstawie podobnych danych o kwocie i ilości zamawianych towarów).

3. Teraz porównujemy pozycje z faktury z pozycjami z zamówienia w panelu poniżej (panel Podgląd) – sprawdzamy, czy pozycje z zamówienia pokrywają się z tymi z faktury.

4. Kolejnym krokiem jest, za pomocą operacji Zaproponuj wiązania, powiązanie pozycji z zamówienia z tymi z faktury, aby następnie można było je dokładnie porównać. Tworzyć nowe powiązania możemy w panelu Analiza.

5. Po wykonaniu tej operacji, na panelu Powiązania wyświetli się lista pozycji z różnicami w kwotach między zamówieniem a fakturą z hurtowni.

Pod listą widać sumaryczną różnicę całego zamówienia. Listę można wydrukować lub wyeksportować do Excela.

W ten oto sposób możemy dokładnie sprawdzić i przeanalizować różnice kwotowe wysłanych zamówień. Operacja weryfikacji zamówień jest uzupełniającym elementem optymalizacji w Sertum, pozwalającym na jeszcze większe oszczędności w Twoich aptekach.

Obecnie opcja porównywania faktur z zamówieniami jest jeszcze w fazie rozwoju i testów. Jeżeli nie widzisz operacji „Weryfikacja zamówień”, zgłoś się do nas, a z chęcią ją Tobie udostępnimy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: