Eksport danych do Excela

Praktyczną funkcją aplikacji SERTUM, jest możliwość eksportowania danych do EXCELA. Uzyskując plik w formie zwykłego arkusza kalkulacyjnego możemy poddać go dodatkowemu formatowaniu (np. zmieniając domyślną szatę graficzną tabel, zastosować style itd.), wydrukować i oczywiście, zapisać na dysku komputera, w celu archiwizacji.

Zastosowany w SERTUM tabelaryczny widok  modułów, pozwala na łatwe pozyskanie zestawień katalogów, ofert czy kontrahentów – praktycznie na każdym etapie pracy w aplikacji.

Nie należy obawiać się problemów z kompatybilnością programów (wiemy, że korzystacie z różnych pakietów biurowych, w różnych wersjach i aktualizacjach). Tak właściwe na komputerze, wcale nie musi być zainstalowany  program Microsoft Excel.

Aby wyeksportować dane do Excela:

1) wystarczy w dowolnym miejscu przeglądanej tabeli kliknąć prawym przyciskiem i z otwartego menu wybrać pozycję „Eksportuj do Excela”.

2) Automatycznie rozpocznie się procedura zapisywania pliku.

3) Należy wybrać docelowe miejsce przechowywania dokumentu (zmieniając nazwę na dowolną, bądź zachowując domyślną wersję) i całość zatwierdzić klikając „zapisz”.

4) Arkusz z weksportowanymi danymi otworzy się automatycznie.

W oknie, gdzie wskazujemy miejsce zapisu pliku należy wskazać w jakim formacie ma być zapisany plik (domyślenie ustawiony jest format .xlsx).

Należy pamiętać, iż wyżej opisany sposób działania pozwoli nam wyeksportować wszystkie zawarte w tabeli dane (od pierwszej komórki z nagłówkiem po ostatnią). Jeśli jednak interesuje nas eksport konkretnych informacji zawartych w określonych wierszach należy je wcześniej odpowiednio przefiltrować.

Zapisane na dysku dokumenty mogą posłużyć również przy okazji Importowania pozycji do promocji przy ich tworzeniu oraz dokonywania statystyk na podstawie danych wyeksportowanych z modułu Raporty i analizy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: