Wspomaganie wiązania towarów w buforze słownikiem centralnym po BLOZ-ie

Wprowadzono wspomaganie wiązania towarów w buforze słownikiem centralnym po BLOZ-ie, aby ułatwić proces wiązania kartotek towarów między apteką, a hurtowniami. Wybór karty z jednej hurtowni spowoduje automatyczne zaproponowanie kart z innych hurtowni.

Gdzie się znajduje? Jak to działa?

Należy otworzyć Bufor zamówienia na widoku Pozycje bufora, a następnie kliknąć przycisk dodaj2 znajdujący się na pasku akcji w górnym lewym rogu okna (moduł Zamówienie (Bufor zamówienia) -> widok Pozycje bufora -> przycisk Dodaj F2).

Po dodaniu do bufora towarów z magazynu apteki (bądź wczytaniu zamówienia przygotowanego wcześniej w programie aptecznym), a następnie zoptymalizowaniu zamówienia okazuje się, że wybrany towar jest niepowiązany z żadną hurtownią.

Informuje o tym czerwona flaga w kolumnie Status – na przykład:

Niepowiązany towar3

Chcąc powiązać towar należy kliknąć na nim dwukrotnie lub po zaznaczeniu pozycji zamówienia kliknąć przycisk edytuj [F4] znajdujący się na pasku akcji u góry okna.

Otworzy się okno Edycja pozycji na widoku Edycja powiązań. W tym miejscu można edytować powiązania towaru z hurtowniami.

Okno edycja pozycji

W powyższym przykładzie towar nie jest jeszcze powiązany z żadną hurtownią:

Okno edycja pozycji 2

Chcąc powiązać towar z pierwszą hurtownią znajdującą się na liście – należy zaznaczyć ją, a następnie kliknąć przycisk dodaj2. Otwiera się okno zawierające katalog hurtowni, w którym należy wskazać właściwy towar do powiązania:

Wiązanie 1

Należy zaznaczyć wybrany towar, a następnie kliknąć przycisk Wybierz i zamknij:

Wiązanie 2

Program zasugeruje propozycje powiązań tego towaru z towarami w innych hurtowniach biorąc pod uwagę kod BLOZ towaru, który wskazano do powiązania w pierwszej hurtowni. Stanowi to spore ułatwienie, gdyż do tej pory należało samodzielnie powiązać towar z każdą z hurtowni. Sugestie powiązań należy potwierdzić klikając dwukrotnie na ikonie Propozycja powiązania lub używając operacji Potwierdź sugestie [Ctrl+Enter].

Okno edycja pozycji 3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: