Łatwe Promocje – jak to działa

Aby oszacować optymalną ilość towaru do zamówienia, potrzebna jest wiedza na temat stanu magazynowego oraz ilości sprzedaży danego towaru. Zamiast przechodzić przez długą listę towarów i szukać każdego leku w programie aptecznym, wprowadziliśmy do podglądu oferty kolumny z danymi dotyczącymi sprzedanych sztuk oraz stanów magazynowych. Co więcej, na podstawie tych danych, Sertum może automatycznie zaproponować ilości do zamówienia.

 

Jak to działa?

Wybieramy moduł Oferty i zamówienia. W pozycji zamówień z promocji wybieramy towary do zamówienia. Dwukrotne kliknięcie spowoduje otwarcie nowego zamówienia. Okno Podgląd oferty automatycznie otworzy się w widoku Pozycje.

Na widoku Podglądu oferty, klikamy w Operację Wczytaj dane lokalne. Spowoduje to uruchomienie okna, w którym należy wybrać okres do analizy sprzedaży oraz ilość dni docelowego zatowarowania (okres na jaki chcemy zamówić towar):

wczytaj dane lokalne

Po wprowadzeniu właściwych dat oraz ilości dni zatowarowania należy kliknąć przycisk OK.

Jeśli w ofercie promocyjnej znajdują się pozycje, które nie są powiązane z kartotekami aptecznymi to wyświetli się komunikat informujący o tym:

Wiązanie towarów

Aby powiązać towary należy kliknąć Tak, wybrać towar z dostępnej listy, a na koniec zatwierdzić. Powiązanie służy do identyfikacji towaru z promocji z towarem z bazy aptecznej i jest konieczne do poprawnego działania Łatwych Promocji.

Następnie pojawi się okno z pytaniem czy na podstawie wczytanych danych zaproponować ilości do zamówienia. Po zaakceptowaniu, na podstawie powiązań, Sertum wczyta dane z bazy aptecznej dotyczące sprzedaży i stanów magazynowych poszczególnych towarów. W oparciu o te informacje zostaną automatycznie zaproponowane ilości sztuk do zamówienia.

 

Aby skorzystać z Łatwych Promocji należy skonfigurować program Sertum na komputerze do zamówień promocyjnych. Użytkownicy posiadający aktywną usługę RaportNet nie przeprowadzają konfiguracji.

strzałka Dowiedz się jak skonfigurować Łatwe promocje

Jeśli podczas zamawiania wystąpi problem – prosimy o kontakt, tel. 71 786 86 13.

 

Jedna odpowiedź to “Łatwe Promocje – jak to działa”

  1. Łatwe Promocje | Blog platformy Sertum Says:

    […]  Dowiedz się jak działają Łatwe promocje […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: