Multi-edycja ofert promocyjnych

Udostępniono w Sertum edycję ofert promocyjnych, która pozwala na edytowanie kilku pozycji promocyjnych jednocześnie. Pozwala to na wprowadzenie takiej samej nazwy producenta lub identycznego rabatu dla kliku pozycji jednocześnie zamiast wprowadzania ich dla każdej pozycji oddzielnie. Stanowi to znaczne ułatwienie szczególnie przy wprowadzaniu ofert promocyjnych z dużą ilością pozycji. Funkcjonalność dostępna jest dla menedżerów, grup zakupowych i właścicieli sieci aptek.

Gdzie się znajduje?
Należy otworzyć moduł Promocje i zamówienia w widoku Moje promocje i za pomocą przycisku dodaj2 znajdującego się na pasku akcji utworzyć nową ofertę promocyjną (moduł Promocje i zamówienia -> widok Moje promocje -> okno Edycja promocji). Otworzy się okno Edycja promocji, w którym należy przejść do widoku Pozycje i wprowadzić nowe pozycje do oferty promocyjnej – dodając je z katalogu hurtowni, importując z Excela bądź dodając „ręcznie” na pomocą przycisku dodaj2

Widok Pozycje – umożliwiający multiedycję:

Jak to działa?
1. Należy zaznaczyć dowolne pozycje oferty promocyjnej, które będą poddawane edycji (np. przytrzymując wciśnięty klawisz CTRL). Chcąc zaznaczyć wszystkie pozycje w danej promocji należy posłużyć się skrótem klawiszowym CTRL+A.

2. Następnie należy kliknąć przycisk edytuj [F4] znajdujący się na pasku akcji  u góry okna.
Otworzy się okno Edytor pozycji promocyjnych:


Okno edycji pozycji promocyjnych zostanie uzupełnione w niektórych komórkach znakami  ” * ”  min. index towaru, towar itd. Pola będą wypełnione ” * ” tylko i wyłącznie w przypadku, gdy edytowane pozycje promocyjne w tych polach zawierają różne wartości.

Usunięcie z tych pól * oraz zapisanie zmian spowoduje wyczyszczenie wcześniej zapisanych tam wartości,jak w przypadku poniżej:

Edytor pozycji promocyjnych

Gdy wszystkie pozycje uwzględnione w promocji będą posiadały taki sam parametr towaru np.: taką samą stawkę podatku Vat, jak w przypadku poniżej:

3.    Gdy okno edytora pozycji promocyjnych jest otwarte, możemy przystąpić do edycji poszczególnych pól.
W przypadku wprowadzania promocji na leki np. konkretnego producenta, po wpisaniu w polu  Producent: ABCDE i kliknięciu ikony   Zatwierdź,

w widoku pozycje->kolumna producent przy wszystkich pozycjach w promocji pojawi się nazwa producenta: PRODUCENT.

W trakcie multi-edycji poza polem Producent można zmienić również pozostałe pola tj.:

– Index towaru,
– Towar,
– Cena hurtowa,
– Vat,
– Min. Ilość,
– Ilość zakontraktowana,
– Gratis,
– Jednostka (istnieje możliwość wybrania czy promocja dotyczy .szt czy.op)
– Rabat stały,
– Rabat widełkowy,
– Komentarz.

UWAGA!
Należy pamiętać, że jeżeli w trakcie multi-edycji zostanie uzupełnione jakieś pole, to aby dokonać w nim zmiany należy wpisać tam inną wartość. Nie wystarczy usunąć znajdujących się w polu informacji.

Przykład:
W polu Min. Ilość w trakcie multi-edycji została wpisana ilość 10.7
Aby usunąć wartość z pola Min. Ilość należy tam wpisać 0.min ilość 0
Raz poddane edycji pole musi zawierać tam jakąkolwiek wartość, nie można pozostawić go pustego, ponieważ wtedy nie ulegnie zmianie  jego zawartość.

Jedna odpowiedź to “Multi-edycja ofert promocyjnych”

  1. SERTUM – ver.2.29.4 | Blog platformy Sertum Says:

    […] Wprowadzono nowy sposób edycji pozycji oferty promocyjnej – m.in. możliwe jest edytowanie wi… (moduł Promocje i zamówienia -> widok Moje promocje -> okno Edycja promocji – > widok Pozycje). […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: