W Sertum istnieje możliwość wczytania grupy asortymentowej na podstawie zestawienia przygotowanego w oparciu o program apteczny.
Gdzie się znajduje?
Funkcjonalność znajduje się w System-> Konfiguracja-> widok Grupy asortymentowe-> operacja Importuj grupę z Excela
Jak to działa?
W pierwszej kolejności klikamy operację , która wywołuje okno powitalne kreatora Importu danych z arkuszy Excel. Aby rozpocząć pracę z kreatorem należy kliknąć przycisk Dalej.
W kolejnym oknie należy wskazać plik Excel. Dane, które plik musi zawierać w celu zaimportowania grupy asortymentowej to:
- Indeks leku z programu aptecznego,
- Id magazynu na podstawie, którego wczytujemy grupę asortymentową, które możemy znaleźć w module RaportNet->widok Lista magazynów->kolumna Id.
Przygotowany do wczytania plik musi być zapisany w rozszerzeniu Skoroszyt Programu Excel 97-2003 (*.xls).
Po wskazaniu pliku klikamy przycisk Otwórz, a następnie, aby przejść do kolejnego kroku, klikamy przycisk Dalej.
Kreator otworzy kolejne okno, Przypisanie kolumn, za pomocą którego należy wskazać arkusz zawierający dane o grupie asortymentowej. W tym celu za pomocą strzałki w Wybierz arkusz do zaimportowania wskazujemy nazwę arkusza, a następnie w Kolumnie z plikiem Excel kojarzymy kolumny.
Po wskazaniu kolumn w Excelu, zawierających Indeks oraz Id magazynu, ponownie klikamy przycisk Dalej.
Następnie otwiera się okno Grupa asortymentowa.
Po zaznaczeniu opcji Powiąż po kartotekach centralnych, program utworzy grupę asortymentową w oparciu o kartoteki centralne uwzględniające indeksy leków zawartych w arkuszu Excel.
W oknie uzupełniamy pole Nazwa grupy. Nazwa powinna być unikatowa, tzn.: nie może istnieć w Sertum grupa o takiej samej nazwie. Jeżeli grupa o takiej nazwie już istnieje, to po kliknięciu przycisku OK otworzy się okno z pytaniem:
Jeżeli klikniemy przycisk Tak lub Nie, to pojawi się komunikat:
Po wpisaniu prawidłowej (unikatowej) nazwy grupy, kreator przystąpi do kolejnego kroku i otworzy okno Import danych.
Po zakończeniu wiązania otwiera się okno zawierające Podgląd zaimportowanych danych oraz status powiązania kartoteki. Ponownie klikamy przycisk Dalej.
Po zakończeniu importu kreator wyświetla okno informujące o pomyślnym zakończeniu importu.
Aby zakończyć Import pozycji należy kliknąć przycisk Zakończ. Zaimportowana grupa będzie widoczna w widoku Grupy asortymentowe po kliknięciu przycisku
11 września 2017 o 09:57
[…] Opis, gdzie znaleźć operację importu grupy asortymentowej z Excela i jak można zaimportować grupę na podstawie Id magazynu apteki i Indeksu towaru w aptece znajdą Państwo tutaj. […]