Import grup asortymentowych z Excela w oparciu o numer Bloz lub EAN

W najnowszej wersji Sertum została udostępniona możliwość importu grupy asortymentowej w Sertum w oparciu o numer Bloz lub EAN.

Opis, gdzie znaleźć operację importu grupy asortymentowej z Excela i jak można zaimportować grupę na podstawie Id magazynu apteki i Indeksu towaru w aptece znajdą Państwo tutaj.

Co się zmieniło?

  1. W oknie Import danych z arkuszy Excel – Przypisanie kolumn została dodana opcja Powiąż po kartotekach centralnych (dostępna wcześniej dopiero w kolejnym kroku przy podawaniu nazwy grupy asortymentowej).
  2. Przy zaznaczonej opcji Powiąż po kartotekach centralnych i po wybraniu arkusza do zaimportowania należy wskazać kolumnę z pliku Excela z numerem Bloz lub EAN lub, tak jak do tej pory, z Indeksem i Id magazynu:


W pierwszej kolejności program szuka kartotek centralnych do których są powiązane karty o danych indeksach (z wskazanego magazynu). Jeżeli nie podano Indeksu i id magazynu lub nie znaleziono karty o podanym indeksie, wówczas program będzie szukał kartotek centralnych o podanym numerze Bloz, a następnie o podanym numerze EAN.

  1. Przy odznaczonej opcji Powiąż po kartotekach centralnych i po wybraniu arkusza do zaimportowania należy wskazać przynajmniej kolumny z pliku Excela z Id magazynu i Indeksem towaru w aptece. Dodatkowo można podać kolumnę z numerem Bloz i EAN:

W przypadku dodawania do grupy kartotek lokalnych program szuka preparatów najpierw po Indeksie. Jeżeli nie znajdzie towaru po indeksie szuka (w danej aptece) preparatu po podanym dla niego numerze Bloz, a na końcu po numerze EAN. Podanie numerów Bloz i EAN nie jest wymagane przy imporcie grupy po kartotekach lokalnych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: