Zmieniono opisy kodów identyfikacji pacjenta.
W Słowniku operatorów programu usunięto pole Data urodzenia.
W Słowniku operatorów programu dodano pola: Prawo wykonywania zawodu, Numer PESEL, Identyfikator techniczny NFZ.
Podczas ekspedycji dodano możliwość wprowadzenia daty urodzenia pacjenta w polu Kod EAN.
Podczas ekspedycji dodano możliwość realizacji recepty wystawionej na przedstawiciela ustawowego pacjenta lub jego opiekuna faktycznego. Należy wówczas w polu Kod EAN wprowadzić literę O (Opiekun).
Podczas realizacji recepty złożonej dodano możliwość wyboru ze słownika postaci leku recepturowego.
Podczas wprowadzania zakupów opakowań i substancji recepturowych dodano mechanizm automatycznego powiązania kodu EAN towaru z konkretną dostawą. Dzięki temu nie ma konieczności zakładania oddzielnych kart w ASORTYMENCIE dla składników recepturowych pochodzących od różnych producentów.
UWAGA! Podczas wprowadzania zakupów substancji i opakowań recepturowych należy każdorazowo aktualizować zawartość pola EAN dla receptury. Ma to znaczenie dla późniejszego poprawnego sprawozdawania do NFZ kodów EAN składników leków recepturowych.
W funkcji Rozliczenie w formacie XML poprawiono algorytm zaokrąglania wartości towaru w przypadku leku wydanego w dwóch seriach o różnej cenie detalicznej inwalidzie wojennemu lub honorowemu krwiodawcy.
Poprawiono wydruk ewidencji prekursorów grupy I-R za pomocą funkcji Rozchody -> Ewidencja psychotropów (charakter leku B).
Poprawiono błędną informację pojawiającą się sporadycznie w okienku informacji o leku (F6), że lek pełnopłatny jest dostępny bezpłatnie dla seniora.
9 sierpnia 2018 o 17:08
[…] substancji recepturowej kupowanej w opakowaniach posiadających różne kody EAN, ponieważ już od wersji z dnia 2017.05.31, podczas wprowadzania zakupu surowca recepturowego program umożliwia wprowadzenie kodu EAN dla […]