Apteka Malickiego – wersja 2017.12.06

Poprawiono prezentowanie danych operatora, który wydał lek pacjentowi, na wydruku taksacji recepty złożonej w przypadku, gdy w momencie wydruku lek złożony nie został jeszcze odebrany.

W funkcji Stany -> Wydruki -> Etykiety dodano możliwość wydruku etykiet dla podświetlonych pozycji zawierających cenę detaliczną opakowania jednostkowego (dla kontroli Państwowej Inspekcji Handlowej). W tym celu należy stanąć kursorem na jednej z podświetlonych pozycji. Wydrukowana etykieta powinna zostać umieszczona na widocznej dla pacjentów półce w pobliżu prezentowanych opakowań.

Na metkach drukowanych przez funkcję Przychody -> Zakupy leków do apteki -> Wydruki -> Etykiety dodano cenę detaliczną opakowania jednostkowego (dla kontroli Państwowej Inspekcji Handlowej). Informacja ta drukuje się tylko przy lekach, które w karcie leku w Asortymencie, w polu Czy data ważności na etykietach? mają ustawione NIE.

Do funkcji Podświetlenie warunkowe w Asortymencie oraz w Stanach dodano możliwość podświetlenia leków o działaniu psychoaktywnym.

Psychoakty

Poprawiono weryfikowanie niepełnoletności pacjenta z uprawnieniem DN podczas generowania raportu refundacyjnego XML. Obecnie sprawdzany jest wiek pacjenta w dniu wystawienia recepty.

Dodano ostrzeżenie o słabej dacie ważności wydawanego leku w przypadku ustawionego parametru Minimalny termin ważności – ekspedycja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: