Zgłoszenia odmów realizacji zamówień (ZORZ) w Sertum

Sposób raportowania odmów jest zgodny z Komunikatem Głównego Inspektora Farmaceutycznego dotyczącym systemu ZORZ.

Po poprawnym skonfigurowaniu, Sertum umożliwia pełną automatyzację wysyłania odmów realizacji zamówień. Zarejestrowane odmowy można sprawdzić na koncie apteki w ZORZ w zakładce Lista odmów.

Co należy zrobić?

W celu uruchomienia raportowania odmów realizacji zamówień przez Sertum, apteka musi w System -> Konfiguracja -> Komunikacja podać:

 

Jak to działa?

Ze względu na fakt, że nie wszystkie hurtownie wystawiają odmowy w formacie zgodnym z ZORZ, Sertum generuje pliki odmów na podstawie wystawionych przez hurtownie list braków.

Pliki z listami braków są sprawdzane pod kątem występowania na nich towarów objętych raportowaniem. Pliki odmów generowane są tylko dla takich list braków, na których występują towary zagrożone brakiem dostępności zgodnie z aktualnym obwieszczeniem Ministerstwa Zdrowia.

Jeżeli apteka ma uzupełnione dane konfiguracyjne (podaną nazwę, token, ID oraz login), dla wymagających tego list braków, jest generowany plik odmowy. Wygenerowana odmowa jest przesyłana bezpośrednio do systemu ZORZ.

Jak sprawdzić do jakich zamówień zostały wygenerowane pliki odmów?

W Buforze zamówienia, w widoku Zamówienia wysłane, pojawiła się nowa kolumna GIF. W kolumnie GIF przy pozycji zamówienia, która została zaraportowana do ZORZ będzie widoczny symbol koperty  .

Dodatkowo w edycji zamówienia, w widoku Załączniki, dostępny jest plik wygenerowanej odmowy (nazwa pliku ma format: ODM_[id zamówienia w Sertum]_ZORZ.xml):

 

Napisane w Ogólne. 1 Comment »

Jedna odpowiedź to “Zgłoszenia odmów realizacji zamówień (ZORZ) w Sertum”

  1. Sertum ver. 3.5.21 – blokowanie zamówień, zmiany w raportach i ZORZ | Blog platformy Sertum Says:

    […] Zgłaszanie odmów realizacji zamówień do ZORZ przez Sertum jest już w pełni automatyczne! Jeżeli składasz zamówienia przez Sertum nie musisz już pamiętać o przesyłaniu lub zaczytywaniu plików odmów do ZORZ. Informację o tym jak skonfigurować Sertum i jak działa automatyczne zgłaszanie odmów, znajdziesz pod linkiem: https://blog.sertum.pl/2018/01/15/zgloszenia-odmow-realizacji-zamowien-zorz-w-sertum/. […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: