Sertum ver. 3.5.21 – blokowanie zamówień, zmiany w raportach i ZORZ

Zobacz czym ostatnio się zajmowaliśmy, aby ułatwić Ci pracę.

Blokowanie zamówień

Rozszerzyliśmy działanie blokowania zamówień w Sertum przez Komunikaty bufora optymalizacji. Zaznaczenie na komunikacie blokowania zamówień pozycji komunikatu spowoduje obecnie zablokowanie wczytywania jej z programu aptecznego oraz nieuwzględnianie jej przez Kreator proponowania zamówienia w Sertum. Dzięki temu menedżer jeszcze dokładniej może kontrolować towary, których apteka nie powinna zamawiać. Dokładny opis działania blokowania zamówień przez komunikaty znajduje się pod linkiem https://blog.sertum.pl/2017/12/12/blokowanie-zamowien-w-oparciu-o-komunikaty-bufora-optymalizacji/.

Zmiany w przesunięciach

 • Przyśpieszyliśmy generowanie dokumentów MM w programie aptecznym apteki oddającej (dla przesunięć automatycznych). Dzięki temu, po krótkiej chwili od zaakceptowania ich w Sertum, są one widoczne operacjach magazynowych w programie aptecznym.
 • Dodaliśmy możliwość zwiększania ilości na przesunięciu (do tej pory można było zmniejszać),oczywiście dotyczy to tylko przesunięć o statusie oczekuje. Jeżeli chcesz, aby Twoja apteka miała takie możliwości skontaktuj się z naszym Serwisem.

Zmiany w raportach

 • Nowe kolumny i filtry w wielu raportach:
 • Usprawniliśmy generowanie raportu Sprzedaż wg wartości centralnie. Został on wzbogacony także, w znane już z raportu Sprzedaż wg wartości, operacje Zaproponuj ilości do zamówienia oraz Rozłóż ilości do zamówienia.
 • Przenieśliśmy raport Zakupy szczegółowo do modułu Raporty i analizy (wcześniej raport znajdował się w module Raporty specjalne). Dzięki temu, mogliśmy dodać do niego filtry Grupa magazynów oraz Grupa asortymentowa.
 • Dodaliśmy nowy raport Towary w kolejce sprzedaży który znajduje się w module Raporty i analizy -> widok Sprzedaż -> podwidok Towary w kolejce sprzedaży. Raport pokazuje ile i jakie preparaty znajdują się w kolejce danej aptekil
 • W widoku Kartoteki centralne dodaliśmy filtry Bloz, Bazyl, EAN, Nazwa międzynarodowa, które ułatwią wyszukiwanie i przez zawężenie przyśpieszą pobieranie danych. Dzięki nowym filtrom będzie także łatwiej tworzyć grupy asortymentowe.
 • Na kartotece towaru w widoku Powiązane dokumenty dodaliśmy informację o dodatkowych operacjach związanych ze sprzedażą m.in. strata, darowizna, utylizacja. Znajduje się tam szereg informacji związanych z  towarem, których w programie aptecznym trzeba szukać w wielu miejscach – warto sprawdzić!
 • W Zestawieniu towarów w kolumnie Cena detal. po wyprzedaniu towaru będzie widoczna ostatnia cena detaliczna. Poprzednio po zejściu stanu magazynowego towaru do zera, kolumna z ceną detaliczną była pusta.

ZORZ – automat

Zgłaszanie odmów realizacji zamówień do ZORZ przez Sertum jest już w pełni automatyczne! Jeżeli składasz zamówienia przez Sertum nie musisz już pamiętać o przesyłaniu lub zaczytywaniu plików odmów do ZORZ. Informację o tym jak skonfigurować Sertum i jak działa automatyczne zgłaszanie odmów, znajdziesz pod linkiem: https://blog.sertum.pl/2018/01/15/zgloszenia-odmow-realizacji-zamowien-zorz-w-sertum/.

Błędy

 • Rozwiązano problem z pobraniem raportu Analiza paragonów przy wybranym filtrze Grupa asortymentowa (moduł Raporty i analizy -> widok Analiza paragonów).
 • Poprawiono błąd pojawiający się przy zmianie liczby porządkowej pozycji promocji, w której były zdefiniowane reguły (moduł Promocje i zamówienia -> widok Moje promocje -> operacja Dodaj [F2] -> Dodaj promocję  [F2] -> Edycja promocji [F4] -> widok Pozycje).
 • Rozwiązano problem z błędnym przeliczaniem wartości sprzedaży w raporcie Zysk wg miesięcy (moduł Raporty i analizy -> widok Zysk wg miesięcy).
 • Zmodyfikowaliśmy działanie raportu Rozliczenia finansowe, tak aby nie wyświetlał on informacji o przesunięciach i ich korektach (moduł Raporty i analizy ->  widok Rozliczenia finansowe).
 • Usunięto zapisywanie informacji o komunikacie na pozycji przesunięcia wysłanego z poziomu Bufora zamówień (moduł Magazyn -> widok Przesunięcia MM).
 • Zmieniono sposób przeliczania kolumny Rabat brutto w raporcie Sprzedaż szczegółowo (moduł Raporty i analizy ->  widok Sprzedaż szczegółowo -> kolumna Rabat brutto).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: