Sertum ver. 3.5.27 – ulepszony eksport raportów do Excela i zmiana w Optymalizacji Magazynów

Zobacz czym ostatnio się zajmowaliśmy, aby ułatwić Tobie pracę.

Eksport widoków z Sertum do Excela

 • Wraz z wydaniem nowej wersji Sertum eksport raportów do Excela został znacznie ulepszony. Pliki są obecnie zapisywane w formacie .xlsx. Do pliku przenoszone są wszystkie elementy dostępne w widoku w Sertum m.in. grupowanie, formuły, kolory. Pozwala to na dużo większą swobodę w dowolnej modyfikacji raportów w arkuszu kalkulacyjnym np.: przygotowując zamówienie w oparciu o raport Sprzedaż wg wartości lub  Sprzedaż wg wartości centralnie.

Optymalizacja magazynów – zmiana parametru

 • Parametr Optymalizacji magazynów „Nie przesuwaj jeżeli różnica w dniach rotacji jest większa niż:” został zastąpiony parametrem „Zostaw w aptece towar na:”.  Pozwala to na dokładniejsze określenie warunków, które mają być uwzględnione podczas proponowania przesunięć. Po podaniu parametru i przeprowadzeniu optymalizacji, w aptece pozostanie towar na ilość dni rotacji równą lub większą (jeżeli wynika to z jednakowych dni rozkładu) wskazanej ilości.

 • Została zwiększona precyzja danych, dotyczących średniej dziennej sprzedaży, w oknie Wiadomość. Okno można wywołać przez dwukrotne kliknięcie na towar po pobraniu danych do optymalizacji.

Weryfikacja zamówień

 • Poprawiono proponowanie powiązań w Weryfikacji zamówień, dla pozycji posiadających w zamówieniu indeks towaru z hurtowni.

Dostosowanie działania Sertum do wymogów RODO

 • Zmienione zostały zasady transportu danych, powierzonych przez aptekę, tak aby spełniał on wymogi unijnego Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych.

 

Komentarze 2 to “Sertum ver. 3.5.27 – ulepszony eksport raportów do Excela i zmiana w Optymalizacji Magazynów”

 1. Sabina Says:

  Witam,

  dlaczego po każdej aktualizacji nie można rano załączyć Sertum?

  • Seweryn Przeździęk Says:

   Dzień dobry,

   Aktualizacja niestety cały czas trwa 😦 Sytuacja jest wyjątkowa gdyż jest to jedna z największych aktualizacji danych jakie przeprowadzaliśmy. Sertum powinno być dostępne w ciągu godziny. Prosimy o wyrozumiałość.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: