Sertum ver. 3.5.28 – zmiany w Buforze zamówień

Zobacz czym ostatnio się zajmowaliśmy, aby ułatwić Tobie pracę.

Bufor zamówienia

  • W Kreatorze proponowania zamówienia w oknie Okres sprzedaży został przesunięty domyślnie ustawiony czas:

Od: wstecz o 60 minut (od daty i godziny ostatnio wysłanego zamówienia); czas został cofnięty, aby Kreator uwzględnił w analizie towary, które sprzedały się w czasie przygotowywania poprzedniego zamówienia.

Do: wstecz o 10 minut (od momentu uruchomienia Kreatora); czas został cofnięty, aby zapewnić aptekom pracującym w oparciu o Dane z Sertum pełną informację dotyczącą analizowanych towarów.

Nie spowoduje to zwiększonego zamówienia danego towaru, ponieważ w kroku tym określamy jedynie jakie towary mają zostać poddane analizie.

  • Ujednolicono sortowanie zamówień zaczytywanych z programu aptecznego (dla pracy na danych z Sertum i na danych bezpośrednio z bazy apteki). W oknie Wybierz zamówienie zamówienia są sortowane (malejąco) najpierw po dacie modyfikacji, następnie po numerze zamówienia, a na końcu po dacie utworzenia zamówienia (kolumna ukryta).

 

  • Umożliwiono wysyłkę zamówienia z Bufora zamówień do promocji realizowanej z wyłączonej z optymalizacji hurtowni.
  • Możliwe jest już wysyłanie zamówień pozycji zaimportowanego Bufora zamówień, które przed procesem optymalizacji, zostały zablokowane kłódką. Ponownej optymalizacji wymagają jedynie preparaty, które przy eksporcie były przypisane do zamówienia z promocji (zostaną w buforze, jeżeli nie zostaną ponownie zoptymalizowane).
  • Poprawiono błąd występujący przy usuwaniu wielokrotnych pozycji dodanych do Bufora zamówień.

Weryfikacja przesunięć

  • Wraz z nową wersją, w raporcie Weryfikacja przesunięć, dla dokumentów MM- są uwzględniane korekty. Oznacza to, że jeżeli do dokumentu została wystawiona w programie aptecznym korekta, ilość na dokumencie MM- (apteka Od) zostanie pomniejszona o korektę. W przypadku, gdy dokument został skorygowany do „zera” zostanie on także wyświetlony z ilościami zerowymi.

Raporty i analizy

  • Dodano kolumnę z indeksem towaru z programu aptecznego w raporcie Stany magazynowe.
  • Do raportu Sprzedaż szczegółowo zostały dodane kolumny z ceną zakupu netto przed i po rabacie.

Eksport widoków z Sertum do Excela

  • Przywrócono możliwość eksportu widoków do Excela w formacie .xls. W oknie, gdzie wskazujemy miejsce zapisu pliku należy obecnie wskazać w jakim formacie ma być zapisany plik (domyślenie ustawiony jest format .xlsx).

Wysyłanie zamówień

  • Dostosowano Sertum do zmian w konfiguracji kont ftp udostępnianych aptekom przez hurtownie. Zmiana dotyczy hurtowni wymagających wysłania wraz z zamówieniem plików informujących o złożeniu nowego zamówienia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: