Tworzenie grup asortymentowych

Grupy asortymentowe można tworzyć na dwa sposoby – w konfiguracji SERTUM, lub bezpośrednio z poziomu większości raportów, w module Raporty i analizy.

1. Aby utworzyć (bądź edytować) grupę z poziomu konfiguracji SERTUM:

W menu kontekstowym (lewy górny róg okna programu) należy kliknąć System, a następnie wybrać opcję Konfiguracja. Spowoduje to otworzenie Konfiguracji użytkownika. Następnie musimy przejść do (znajdującego się w panelu bocznym) widoku Grupy asortymentowe (System -> Konfiguracja -> widok Grupy Asortymentowe).
W kolejnym kroku, klikamy przycisk  , aby utworzyć nową grupę asortymentową, lub zaznaczamy już istniejącą grupę i klikamy przycisk  , w celu jej edycji.

W nowo otwartym oknie wprowadzamy nazwę grupy, a następnie przechodzimy do widoku Pozycje w grupie.

Widok Pozycje w grupie może zawierać kartoteki towarów z poszczególnych aptek, lub kartoteki centralne. Klikając przycisk  decydujemy czy preparaty, które chcemy dodać, mają pochodzić z kartotek aptek, czy też z kartotek centralnych. Dalej (w nowo otwartym oknie) klikamy  , lub korzystamy z przycisku , a następnie wybieramy towary, które zostaną dołączone do grupy. Po zaznaczeniu interesujących nas preparatów, należy kliknąć .

Towary, które znajdują się już w grupie asortymentowej, można z niej usunąć poprzez ich zaznaczenie i kliknięcie przycisku  . Zmiany zapisujemy zawsze, klikając przycisk   .

2. Aby utworzyć (bądź edytować) grupę z poziomu raportów, w module Raporty i analizy.

Funkcja dostępna jest w większości raportów, a znajdziemy ją w Operacjach (w prawym dolnym rogu ekranu). Aby stworzyć nową grupę asortymentową, bądź dodać towary do istniejącej już grupy, wystarczy zaznaczyć wybrane preparaty i kliknąć  . W Następnym kroku wprowadzamy nazwę grupy, którą chcemy utworzyć lub (z rozwijalnej listy) wybieramy gotową już grupę, do której chcemy dodać zaznaczone pozycje i klikamy .

Utworzoną w ten sposób grupę asortymentową będzie można wybrać w filtrach dopiero, po zamknięciu i ponownym otwarciu okna Raporty i analizy.

Komentarze 3 to “Tworzenie grup asortymentowych”

 1. Dorota Kupidłowska Says:

  Dzień Dobry,
  mam pytanie w kwestii usunięcia Grupy Asortymentowej.
  Miałam swtorzoną grupę i usunęłam ją, nie widać jej w konfiguracji grup asortymentowych, jednak w raportach i analizach jak wybieram grupę do raportów, to pojawia mi się ta usunięta grupa. Lubię mieć porządek i aktualne dane.
  Z góry dziękuję za pomoc

  • Katarzyna Gmach Says:

   Szanowni Państwo, uprzejmie informuje, że po usunięciu grupy asortymentowej, w celu aktualizacji danych należy po prostu przelobować się w programie Sertum 😉


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: