Sertum ver. 3.5.29 – nowa operacja w raportach

Zobacz czym ostatnio się zajmowaliśmy, aby ułatwić Tobie pracę.

Raporty i analizy

  • Operacja  została dodana w widokach, gdzie już wcześniej była dostępna operacja Dodaj do grupy asortym. Pozwoli to na szybką aktualizację grup asortymentowych, bez konieczności wchodzenia w Konfigurację aplikacji.

Po zaznaczeniu pozycji na raporcie i użyciu operacji wyświetla się okno Usuwanie z grupy asortymentowej, gdzie należy wskazać z jakiej grupy mają zostać usunięte wskazane pozycje.

W module Raporty i analizy, w oknie domyślnie zaznaczony jest checkbox Usuń w oparciu o kartotekę centralną, który umożliwia usunięcie z grupy asortymentowej karty centralnej (zawierającą zaznaczony preparat) i kartotek lokalnych do niej powiązanych.  Jeżeli odznaczymy checkbox z grupy asortymentowej zostaną usunięte tylko wskazane kartoteki lokalne.

  • W oknie Dodawanie do grupy asortymentowej (pojawiającym się po użyciu operacji Dodaj do grupy asortym.) dodano checkbox Dodaj w oparciu o kartotekę centralną. Zaznaczenie chcekoboxa umożliwia dodanie do grupy asortymentowej kartotek centralnych powiązanych do zaznaczonych towarów. Wówczas, jeżeli do kartoteki centralnej zostaną dodane nowe powiązania (nowe kartoteki aptek), będą one uwzględnione w generowanych, w oparciu o grupę asortymentową, raportach. Jeżeli odznaczymy checkbox operacja będzie działała tj. dotychczas, czyli doda do grupy asortymentowej zaznaczone kartoteki lokalne.
  • W raporcie Zakupy – Szczegółowo została dodana operacja Przesuń towar.

Optymalizacja Magazynów

  • Został dodany filtr Kupione później niż, który pozwoli na ogrniczenie analizowanych towarów, tylko do tych, które zostały zakupione po wskaznej dacie.

Bufor zamówień

  • W oknie, w którym wybieramy pozycje z hurtowni do powiązania do kartoteką apteki, poprawiono zaznaczanie towarów, przy korzystaniu z szybkich filtrów.
  • Zabezpieczono Kreator proponowania zamówienia przed błędem występującym przy wielokrotnym, szybkim klikaniu przycisku Dalej.
  • Rozwiązano problem z kierowaniem zamówienia towarów do promocji wewnętrznej, jeżeli był on niedostępny w hurtowniach lub był do nich niepowiązany.

Edycja kartoteki towaru

  • Zostało zmienione okno, w którym wybieramy kartoteki z hurtowni do powiązania z kartą towaru w aptece. Aktualnie pracując na oknie edycji powiązań, Sertum zużywa mniejsze zasoby pamięci RAM, dzięki czemu pracuje się szybciej.

Stany magazynowe

  • W związku ze zmianą w programie Apteka Malickiego, mogliśmy poprawić jakość prezentowanych w Sertum danych. Stany magazynowe towarów nie zawierają już dostaw wstrzymanych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: