Aktualizacja Sertum FMD

W dniu dzisiejszym została wydana wersja Sertum umożliwiająca użytkownikowi indywidualne ustawienie trybu skanowania kodów FMD. Na danym stanowisku można ustawić obecnie w jakim trybie ma się domyślnie otwierać okno Sertum FMD [operacje] (wywoływane np. skrótem klawiszowym [Ctrl+Q]) i w jakim trybie ma działać skanowanie w tle (przy zamkniętym oknie Sertum FMD [operacje]).

Jak zmienić ustawienia? Bardzo prosto.

W tym celu należy otworzyć okno Sertum FMD [operacje] przez użycie skrótu klawiszowego [Ctrl+Q] i kliknąć w lewym dolnym rogu na przycisk Opcje.

Pojawi nam się okno, w którym możemy określić tryb działania skanowania towarów:

 1. Przy otwartym oknie Sertum FMD [operacje] w bloku „Tryb w oknie:” –  okno Sertum FMD [operacje], na danym stanowisku, po jego wywołaniu będzie się uruchamiało domyślnie w wybranym przez nas trybie pracy.
 2. Przy zamkniętym oknie Sertum FMD [operacje] w bloku „Tryb w tle:” – wskazany przez użytkownika tryb będzie, na danym stanowisku uruchomiony w tle. Będzie on działał w momencie, gdy na danym stanowisku jest uruchomione Sertum, ale okno Sertum FMD [operacje] jest zamknięte.

W celu potwierdzenia wprowadzonych ustawień należy kliknąć przycisk „Zapisz lokalnie„. Prawidłowe zapisanie konfiguracji zostanie potwierdzone komunikatem „Konfiguracja została zapisana lokalnie”. Po otrzymaniu takiego komunikatu należy zamknąć okno z ustawieniami za pomocą przycisku „Zamknij” lub za pomocą krzyżyka w prawym górnym rogu okna.

Skanowanie kodów od tego momentu, na danym stanowisku, będzie działało wg. wprowadzonych ustawień.

Komentarzy 5 to “Aktualizacja Sertum FMD”

 1. Janusz Chmielewski Says:

  Jak zatem powinno wyglądać ustawienie parametrów dla pracy FMD w tel wraz z programem Apteka Malickiego, żeby komunikaty były sensowne? Po ustawieniu „wydawanie leków” w trybie „w tle” zeskanowanie każego kodu 2D skutkuje komunikatem „WYDANY”, nawet jeśli ten sam kod wcześniej, podczas weryfkacji był jako „AKTYWNY”.

 2. Jan Malicki Says:

  Jeśli Sertum jest zintegrowane z programem Apteka Malickiego, jedynym właściwym ustawieniem „Trybu w tle” jest „Weryfikacja”. Natomiast tryb pracy w oknie zależy od preferencji użytkownika. Po moich krótkich doświadczeniach ustawiłem u siebie domyślny „Tryb w oknie” na „Wycofanie wydania leku”. Jest to tryb bezpieczny, obecnie najczęściej używany po otwarciu okna Sertum FMD, a każdorazowo można go zmienić na inny, potrzebny w danym momencie.

  Podczas pracy programu Apteka Malickiego zintegrowanego z Sertum FMD, każde zeskanowanie kodu DataMatrix powinno skutkować wyskakującym okienkiem rezultatu weryfikacji autentyczności tego opakowania. Natomiast po zakończeniu sprzedaży, wysłanie do KOWALa informacji o wydaniu określonych opakowań odbywa się automatycznie bez żadnego komunikatu, czego efekt można obejrzeć po otwarciu aplikacji Sertum -> Moduł FMD -> Historia operacji.

 3. Janusz Chmielewski Says:

  No dobrze, mam tak ustawione. Przed chwilą wydałem opakowanie leku, odczytałem kod 2D, był AKTYWNY. Po kilku minutach ponownie odczytuję ten sam kod, ponownie widać jako AKTYWNY. To chyba nie jest dobrze.

 4. Apteka Deszczowa Says:

  CtrlQ weryfikacja produkt aktywny
  Sprzedaż w Malickim produkt nie znany (czerwony X)
  Ponowna sprzedaż tego samego produktu komunikat o braku serii w aptece (to jest Ok), komunikat produkt aktywny
  i zielony ptaszek. ponowna weryfikacja w ctrlQ produkt nadaj aktywny.
  ustawienia w oknie wycofanie, w tle weryfikacja.Coś nie tak

 5. Konfiguracja modułu FMD w aplikacji Sertum | Blog platformy Sertum Says:

  […] Aby ustawić inny tryb działania modułu FMD należy zmienić ustawienia. Jak to zrobić, wyjaśnione jest szczegółowo w opisie na naszym blogu: https://blog.sertum.pl/2019/02/27/aktualizacja-sertum-fmd/ […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: