Apteka Malickiego – wersja 2019.03.19

Podczas realizacji e-recepty dodano ważne ostrzeżenie dotyczące zasadności wydania leku refundowanego. W pobieranym przez program dokumencie e-recepty znajdują się zarówno nazwa zaordynowanego leku, jak i jego kod EAN/GTIN. Przedmiotowe ostrzeżenie dotyczy przypadku, gdy lekarz wystawiając e-receptę wybrał lek, którego kod EAN nie został umieszczony przez Ministra Zdrowia w aktualnym Obwieszczeniu w sprawie wykazu leków refundowanych, a jednocześnie z wprowadzonej przez lekarza formy odpłatności wynika, że jego intencją było zaordynowanie leku refundowanego. Wówczas program proponuje wydanie leku zaordynowanego (lub jego ewentualnego zamiennika) z pełną odpłatnością pacjenta (100%). Taka decyzja programu może spowodować rezygnację pacjenta z realizacji tej e-recepty, by ponowić próbę w Aptece konkurencyjnej. Dlatego aby nie narażać na stratę finansową Aptek (tych posiadających „żyłkę hazardową”), pozostawiono Farmaceucie możliwość wydania leku z formą odpłatności wskazaną przez lekarza w sposób niezgodny z Obwieszczeniem refundacyjnym.


W Parametrach programu dodano możliwość czasowej blokady wysyłki DRR do SIM na wszystkich stanowiskach w Aptece (na przykład z powodu braku dostępu do Internetu). Wyłączenie tej blokady następuje automatycznie podczas pierwszego uruchomienia programu następnego dnia.


Poprawiono działanie nowego parametru Czy blokować wysyłkę niefiskalnych DRR?


UWAGA! Niniejsza wersja programu wymaga aktualizacji Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL do najnowszej wersji, niezależnie od wersji BAZYLa, jaką Apteka posiadła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: