Apteka Malickiego – wersja 2019.03.25

Usunięto limit ilościowy sztuk pieluchomajtek wydawanych w ramach uprawnień dodatkowych 47DN/47ZN/47ZND.


Poprawiono pobieranie e-recept wystawionych przez pielęgniarkę lub położną oraz wysyłkę DRR tych recept.


W Asortymencie i w Stanach, do funkcji Wydruki -> Podświetlenie warunkowe, dodano parametr umożliwiający podświetlenie pozycji, które nie posiadają kodu EAN w karcie leku Asortymencie.


W Słowniku hurtowni dodano dwa nowe pola: ID hurtowni w URHF i REGON. Nowe pola będą niezbędne dla poprawnego raportowania danych do ZSMOPL.

Oba pola powinny zostać wypełnione przy hurtowniach, z których Apteka nadal robi zakupy. Nie ma potrzeby usuwania starych, nieużywanych hurtowni ze Słownika hurtowni. Podczas wypełniania nowych pól można posiłkować się aktualnym Rejestrem Hurtowni Farmaceutycznych w Systemie P2:

Porady:

Aby szybko zlokalizować leki w Asortymencie, które nie posiadają odpowiednika w BAZYLu, należy w funkcji Wydruki -> Podświetlenie warunkowe wypełnić następujące pola:

Analogicznie, aby szybko zlokalizować leki w Asortymencie, które nie posiadają kodu EAN/GTIN, należy w funkcji Wydruki -> Podświetlenie warunkowe wypełnić następujące pola:

Komentarze 4 to “Apteka Malickiego – wersja 2019.03.25”

 1. Janusz Chmielewski Says:

  A jak należy postapić z dostawcami własnymi, czyli innymi aptekami tego samego właściciela, z których otrzymuje się przesunięcia MM? Czy należy wpisać ich identyfikator z Rejestru Aptek?

 2. Wojciech Olender (@WojciechOlende1) Says:

  jak przyporządkować hurtownie do dostawców? Na fakturze inny podmiot i adres sprzedający i inna hartownia (np Farmacol Logistyka Katowice, ale dostawa z hurtowni Wrocław) Jak rozwiazac problem z Astra-Zeneca (sprzedający spółka obecnie ze Szwecji dostawa z Neuca lub PGF i tez z różnych magazynów) etc etc…

 3. Adam Says:

  a co zrobić z produktami których nie ma w bazylu typu niektóre kosmetyki, suplementy i inne ? czy one też są raportowane do ZSMOPL ?

 4. Adam Says:

  i czy można zrobić automatyczne przepisanie kodu ean z bazyla do asortymentu dla podświetlonych pozycji i jak to zrobić , dziękuję


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: