Apteka Malickiego – wersja 2019.03.31

Poprawiono błąd pojawiający się podczas operacji Funkcje -> Zamknięcie rachunku.


W Asortymencie i w Stanach, do funkcji Wydruki -> Podświetlenie warunkowe, dodano parametr o nazwie Produkty lecznicze, umożliwiający podświetlenie pozycji, których odpowiednik w BAZYLu posiada status Produkt leczniczy w rozumieniu art. 2 pkt 32 ustawy Prawo farmaceutyczne. Z powodu problemów, które objawiły się w wielu Aptekach podczas testów nowej funkcji Asortyment -> Modyfikacje -> Przygotowanie Apteki do ZSMOPL, wynikających z niepoprawnie ustawionej zawartości kolumny Charakter leku, bezwzględnie wymagane jest przejrzenie i uporządkowanie wpisów tej kolumnie. Jest to niezbędne do raportowania przez Aptekę do ZSMOPL komunikatów obrotów i stanów dla poprawnego zakresu leków. Czynność tę ułatwi automatyczne podświetlenie tych produktów leczniczych w rozumieniu ustawy Prawo farmaceutyczne, które mają ustawiony niepoprawny Charakter leku. W tym ceny należy:

 • w Asortymencie wykonać Wydruki -> Wygaszenie wszystkich,
 • w funkcji Wydruki -> Podświetlenie warunkowe ustawić pola: Produkty lecznicze: TAK oraz Kod charakteru leku: błędna wartość, która ma zostać wyszukana.

Następnie należy przestawić Sortowanie na Podświetlenie i za pomocą kombinacji CTRL+HOME skoczyć na górę tabeli. Jeśli znajdują się tam podświetlone pozycje, to należy poprawić albo powiązanie z BAZYLem, albo Kod charakteru leku.

Czynności te należy powtórzyć dla innych, ewidentnie niepodlegających raportowaniu do ZSMOPL charakterów leków.

Dopiero po uporządkowaniu tych danych funkcja Asortyment -> Modyfikacje -> Przygotowanie Apteki do ZSMOPL poprawnie ustawi leki podlegające raportowaniu ZSMOPL.


Z powodu mnogości problemów, jakie ujawniają się podczas testów generowania i wysyłki raportów ZSMOPL przy równoległych zmianach zakresu raportowanych leków, zmuszeni jesteśmy o kilka dni odłożyć wydanie wersji programu generującej bilans otwarcia i rozpoczynającej codzienne raportowanie komunikatów obrotów i stanów do ZSMOPL.

Komentarzy 5 to “Apteka Malickiego – wersja 2019.03.31”

 1. Wojciech Olender Says:

  Jednym słowem należy przejrzeć cały asortyment 🙂 nie prościej wyzerować i przepisać na podstawie przyporządkowania z Bazyla?

  • Marek Says:

   Też tak myślę specjalna wersja bazy BAZYL powinna posiadać odpowiednie znaczniki przy pozycjach które należy raportować ? Prościej zrobić globalną wersję z 4000-8000 znaczników niż samemu przeglądać cały asortyment jaki ma każda apteka ? Wtedy raportowanie byłoby powiązane z przyporządkowaniem w bazie Bazyl.
   Problem się pojawia jak ono nie będzie prawidłowe ? I tu wychodzi globalny problem z brakiem jednej stale aktualizowanej bazy leków i innych produktów jakimi obracają zwykle apteki.Na dziś mamy 2 bazy z dublującym się zakresem danych i dwa przyporządkowania zamiast jednego !

 2. Pytania o ZSMOPL | Blog platformy Sertum Says:

  […] Korekty błednie wypełnionych parametrów decydujących o raportowaniu ZSMOPL powinny być wprowadzane niezwłocznie, jeszcze przed wygenerowaniem bilansu otwarcia. Program udostępnia narzędzia wspomagające ten proces, które zostały opisane w wersji z dnia 2019.03.31. […]

 3. MK Says:

  Czy przy antybiotykach Kod charakteru leku zostawić czy zmienić na Leki gotowe ?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: