ZSMOPL – wysyłanie komunikatów dotyczących braków

Dla aptek wysyłających zamówienia przez Sertum, zostanie udostępniona możliwość wysyłania komunikatów dotyczących braków do ZSMOPL.

Apteki, które chcą raportować braki dostępności przez Sertum prosimy o kontakt z Serwisem Sertum, poprzez skorzystanie z formularza dostępnego na stronie: https://sertum.pl/formularz-zsmopl/

W formularzu należy podać m.in. pod jaki login Sertum mają zostać podpięte uprawnienia do ZSMOPL oraz czy apteka posiada zainstalowany program RaportNet.

Należy także pamiętać o tym, aby:

  1. Na komputerze, gdzie jest zainstalowana aplikacja RaportNet (jeśli jest to możliwe, najlepszą lokalizacją dla aplikacji RaportNet jest serwer) były zainstalowane certyfikaty dla e-recepty pobrane z Systemu P1 podczas procesu rejestracji. Na portalu P2, do komunikacji z ZSMOPL powinien zostać zaimportowany plik certyfikatu o nazwie wss*.pem. Jeśli nie widać rozszerzenia .pem, można to sprawdzić otwierając Właściwości pliku. Jak zaimportować certyfikat dedykowany pod ZSMOPL, można sprawdzić na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.
  2. W aplikacji Sertum uzupełnić dane do konfiguracji ZSMOPL tj.: numer Regon oraz Id rejestru – identyfikator dostępny w Rejestrze aptek prowadzonym przez CSIOZ (rejestr dostępny na stronie https://rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/). Konfiguracja aplikacji Sertum jest dostępna w zakładce System-> Konfiguracja-> widok Komunikacja.

Jedna odpowiedź to “ZSMOPL – wysyłanie komunikatów dotyczących braków”

  1. Adam Says:

    jak należy wysłać tzw. bilans otwarcia itd.. ?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: