Apteka Malickiego – wersja 2019.04.10

W Parametrach programu dodano parametr o nazwie Czy blokować ostrzeżenia z SIM? Parametr zapobiega wyświetlaniu nonsensownych ostrzeżeń, jakie wysyła System Informacji Medycznej po przyjęciu niektórych DRR. Ich liczba ostatnio się nasiliła, a oto ich rzekome podstawy:

  • wyimaginowana niezgodność adresu Apteki z wpisem w Rejestrze Aptek Systemu P2. Jest wiele przypadków, gdy adres Apteki lub Punktu Aptecznego wprowadzony w Parametrach programu jest co do jednego bitu zgodny z wpisem w Rejestrze Aptek, a mimo to pojawiają się ostrzeżenia bezpodstawnie zarzucające Aptece jakąś niezgodność. To już weryfikacja pełnej ścieżki certyfikatu Apteki począwszy od samego certyfikatu, a skończywszy na urzędzie certyfikacji wystawcy już nie wystarcza i dodatkowa weryfikacja adresu uszczelnia system przed włamaniem?
  • bezpłatne wydanie inwalidzie wojennemu leku o kategorii dostępności Rp. nie objętego wykazem leków podlegających refundacji. Nawet NFZ akceptuje i refunduje takie zgodne z prawem ekspedycje, a System Informacji Medycznej ma do nich niczym nieuzasadnione zastrzeżenia;
  • wydanie refundowanego wyrobu medycznego. No comment!
  • brak w Urzędowym Rejestrze Produktów Leczniczych Systemu P2 kodu EAN/GTIN wydanego produktu leczniczego. Przez pewien czas w URPL brakowało refundowanego SUVARDIO TABL. POWL. 0,005 G 28 TABL. Nadal brakuje wielu innych. Przecież to ostrzeżenie powinno zostać wysłane do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, a nie do Apteki!

Zmęczeni wyjaśnianiem skonsternowanym użytkownikom, że jedynym możliwym powodem istnienia tych ostrzeżeń jest brak choć jednego czynnego Farmaceuty w zespole przygotowującym projekt systemu P1, udostępniamy możliwość ich samodzielnego wyłączenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: