- W każdym raporcie, gdzie występuje możliwość filtrowania po grupach asortymentowych, została dodana możliwość filtrowania po tzw. grupach dynamicznych. Grupa dynamiczna określa warunki jakie musi spełnić dany towar, aby został uwzględniony w analizie.
Jak to działa?
W celu skorzystania z dynamicznej grupy asortymentowej należy po otwarciu Filtrów w polu Grupa asortymentowa wskazać [+] DYNAMICZNA (z pozostałych filtrów można korzystać bez zmian):
Po kliknięciu Zamknij i pobierz zostanie wyświetlone nowe okno Grupa dynamiczna, należy w nim zdefiniować towary, które mają zostać poddane analizie.
Warunki jakie mają spełniać towary możemy podać na kilka sposobów:
- Pole filtrowania – w którym można podać nazwę filtru i jego wartość np. Nazwa towaru apap. Po podaniu filtru należy nacisnąć Enter, wówczas ustawiony filtr będzie widoczny poniżej pola filtrowania. W ten sposób możemy dodać wszystkie filtry dostępne dla tego widoku (widoczne także w wersji standardowej po naciśnięciu przycisku Filtry [Ctrl+F]).
- Filtry [Ctrl+F] – standardowe okno z listą dostępnych filtrów, w którym można podać wartości każdego z nich. Filtry ustawione w Polu filtrowania są widoczne także w oknie Filtrów. Ustawione tu filtry są widoczne również pod Polem filtrowania.
Po ustawieniu filtrów głównych należy pobrać dane klikając Pobierz [F5]. - Wiersz szybkich filtrów – po pobraniu danych możemy zawęzić wyniki filtrowania poprzez wpisanie wartości w wierszu szybkiego filtrowania i wybranie jego rodzaju (np. zaczyna się, zawiera, nie zawiera, równa się itp.). Podane w tez sposób filtry zostaną także uwzględnione podczas pobierania danych do raportu.
Po zawężeniu listy towarów należy kliknąć Wybierz i zamknij, co wywoła pobranie raportu dla towarów zawężonych poprzez warunki ustalone w Filtrach raportu i grupy dynamicznej.
Warunki określające daną grupę towarów możemy zapisać w postaci Grupy dynamicznej [GD] korzystając z operacji Zapisz definicję [Ctrl+S].
Po użyciu operacji wyświetli się okno, w którym należy podać nazwę grupy:
Tak utworzoną grupę dynamiczną znajdziemy w filtrach w polu Grupa asortymentowa. Wszystkie grupy dynamiczne rozpoczynają się od oznaczenia [GD], a następnie jest widoczna nazwa nadana podczas jej zapisu:
Grupy dynamiczne możemy dodawać i edytować także z poziomu Konfiguracji użytkownika w widoku Grupy asortymentowe:
Z poziomu konfiguracji można także usuwać i dodawać grupy dynamiczne (niedostępne są operacje Archiwizuj i Przywróć).
Skomentuj