Dynamiczne grupy asortymentowe

  • W każdym raporcie, gdzie występuje możliwość filtrowania po grupach asortymentowych, została dodana możliwość filtrowania po tzw. grupach dynamicznych. Grupa dynamiczna określa warunki jakie musi spełnić dany towar, aby został uwzględniony w analizie.

Jak to działa?

W celu skorzystania z dynamicznej grupy asortymentowej należy po otwarciu Filtrów w polu Grupa asortymentowa wskazać [+] DYNAMICZNA (z pozostałych filtrów można korzystać bez zmian):

Po kliknięciu Zamknij i pobierz zostanie wyświetlone nowe okno Grupa dynamiczna, należy w nim zdefiniować towary, które mają zostać poddane analizie.

Warunki jakie mają spełniać towary możemy podać na kilka sposobów:

  1. Pole filtrowania – w którym można podać nazwę filtru i jego wartość np. Nazwa towaru apap. Po podaniu filtru należy nacisnąć Enter, wówczas ustawiony filtr będzie widoczny poniżej pola filtrowania. W ten sposób możemy dodać wszystkie filtry dostępne dla tego widoku (widoczne także w wersji standardowej po naciśnięciu przycisku Filtry [Ctrl+F]).
  2. Filtry [Ctrl+F] – standardowe okno z listą dostępnych filtrów, w którym można podać wartości każdego z nich. Filtry ustawione w Polu filtrowania są widoczne także w oknie Filtrów. Ustawione tu filtry są widoczne również pod Polem filtrowania.
    Po ustawieniu filtrów głównych należy pobrać dane klikając Pobierz [F5].
  3. Wiersz szybkich filtrów – po pobraniu danych możemy zawęzić wyniki filtrowania poprzez wpisanie wartości w wierszu szybkiego filtrowania i wybranie jego rodzaju (np. zaczyna się, zawiera, nie zawiera, równa się itp.). Podane w tez sposób filtry zostaną także uwzględnione podczas pobierania danych do raportu.

Po zawężeniu listy towarów należy kliknąć Wybierz i zamknij, co wywoła pobranie raportu dla towarów zawężonych poprzez warunki ustalone w Filtrach raportu i grupy dynamicznej.

Warunki określające daną grupę towarów możemy zapisać w postaci Grupy dynamicznej [GD] korzystając z operacji Zapisz definicję [Ctrl+S].

Po użyciu operacji wyświetli się okno, w którym należy podać nazwę grupy:

Tak utworzoną grupę dynamiczną znajdziemy w filtrach w polu Grupa asortymentowa. Wszystkie grupy dynamiczne rozpoczynają się od oznaczenia [GD], a następnie jest widoczna nazwa nadana podczas jej zapisu:

Grupy dynamiczne możemy dodawać i edytować także z poziomu Konfiguracji użytkownika w widoku Grupy asortymentowe:

Z poziomu konfiguracji można także usuwać i dodawać grupy dynamiczne (niedostępne są operacje Archiwizuj i Przywróć).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: