Jak zamawiać XARELTO?

Aktualnie możemy skorzystać z jednego z dwóch dostępnych sposobów:

 1. Zamówienie po promocyjnej cenie w ramach kanału interwencyjnego.

Jak to zrobić?

a) Zadzwonić na kanał interwencyjny, który obsługuje firma Urtica pod numerem telefonu: 801-006-307.

b) W pierwszym kroku należy przesłać dane rejestrowe apteki/koncesję, a następnie złożyć zamówienie. Wszystkie apteki mają jednolite warunki, w tym termin płatności 30 dni.

W interwencji dostępne są wszystkie dawki Xarelto przeznaczone na rynek otwarty: refundowane i nierefundowane (oczywiście promocyjna cena dotyczy wyłącznie dawek nierefundowanych).

Prosimy pamiętać, że obowiązują maksymalne miesięczne limity zakupowe na warunki promocyjne na dawki:

 • Xarelto 15*28 – 12 op.
 • Xarelto 20*28 – 12 op.
 • Xarellto 2,5*28 – 24 op.

2. Automatyczna wysyłka w trakcie realizacji zamówienia dziennego z poziomu apteki, po utworzeniu promocji wewnętrznej w Sertum (jeżeli posiadają Państwo adres mailowy do wysyłki zamówień Xarelto).

Promocja wewnętrzna, to narzędzie, które maksymalnie zautomatyzuje proces realizacji Zamówień Xarelto. Nie będzie potrzeby pisania maili, czy kontaktu telefonicznego w celu złożenia zamówienia. Wystarczy, że preparat zostanie sprzedany, a Kreator zamówień Sertum sam zaproponuje towar do zamówienia (na podstawie Państwa ustawień konfiguracyjnych). Następnie Sertum przy wysyłce zamówienia, dzięki utworzonej promocji wewnętrze skieruje je na wskazany adres e-mail.

Jak to zrobić?

Aby utworzyć promocję wewnętrzną , należy zalogować się w Sertum na login jest z uprawnieniami menedżerskimi.

W celu wprowadzenia nowej oferty wewnętrznej należy otworzyć moduł Promocje i zamówienia w widoku Moje promocje, następnie kliknąć przycisk  znajdujący się na pasku akcji i z rozwijanej listy wybrać Dodaj promocję wewnętrzną:

Następnie otworzy się okno Edycja promocji.

W widoku Nagłówek znajduje się dodatkowe pole Email dostawcy, które domyślnie wypełnione jest adresem mailowym autora oferty promocyjnej (widocznym u dołu okna). Pole to można zmodyfikować w zależności od potrzeb, a w tym konkretnym wypadku należy wpisać adres dedykowany do wysyłki zamówień XARELTO. Koniecznie należy zaznaczyć checkbox: Auto realizacja, tak aby zamówienia wysłane przez aptekę z Bufora zamówień od razu trafiały w formie wiadomości e-mail na wskazany do wysyłki adres.

Jeżeli chcemy do zamówienia nanieść dodatkowe informacje, np.: numer NIP, czy numer klienta, możemy to zrobić w zakładce „Uwagi do hurtowni„, wtedy informacja ta zostanie umieszczona w mailu.

W widoku Pozycje należy wprowadzić towary, które będą podlegały promocji za pomocą przycisku , znajdującego się na pasku akcji. Otworzy się wówczas okno Magazyn, gdzie aby pobrać kartoteki centralne towarów należy posłużyć się przyciskiem , uzupełnić (np. Nazwa) : Xarelto i w celu potwierdzenia klikamy  .

W oknie tym należy zaznaczyć wybrane towary z listy, a następnie kliknąć przycisk , który znajduje się w górnym lewym rogu okna. Wybrane pozycje pojawią się na liście:

Każda z pozycji będzie automatycznie posiadała ustawioną Cena z rabat. 0,00 zł oraz rabat 0%. W przypadku promocji przygotowanej pod Xarelto, prosimy Pamiętać aby cena na ten preparat była atrakcyjniejsza niż cena w hurtowni. Najbezpieczniej było by zostawić cenę na poziomie 0,00 zł, wtedy będzie pewność, że program zawsze wskaże zamówienie tej pozycji w pierwszej kolejności z dostępnej promocji.

Wszystkie komórki w tym widoku są edytowalne, oznacza to, że w każdej chwili możemy najechać na wskazaną komórkę i dokonać zmiany, np. ceny, ilości itd. Jeżeli zmiana ma być wykonana dla wszystkich lub części pozycji, wystarczy, że je podświetlimy i kliniemy przycisk edytuj.

Pojawi się wtedy okno Edytor pozycji promocyjnych, gdzie wpisując w pola nadpiszemy zmiany dla wszystkich zaznaczonych wcześniej pozycji:

Całość zmian zatwierdzamy przyciskiem Zatwierdź.

W celu upewnienia się czy z kartoteką centralną są powiązane właściwe kartoteki apteczne można posłużyć się operacją  . Po jej kliknięciu otworzy się w nowej zakładce okno Kartoteka Centralna w widoku Powiązania, gdzie można przeglądać i edytować powiązania kartotek towarów w poszczególnych aptekach z kartoteką centralną:

W kolejnym kroku w oknie Edycja promocji można wprowadzić dodatkowe warunki promocji, korzystając z operacji lub na konkretnej pozycji lub za pomocą Kreatora reguł.

Po kliknięciu przycisku Edytuj otworzy się okno Edycji reguł. Można w nim ustawić między innymi maksymalne ilości do zamówienia, jak na załączonym przykładzie. Proszę pamiętać, że wprowadzona reguła dotyczy jest jedynie zaznaczonych w lewym górnym rogu preparatów. :

Po wprowadzeniu reguły należy kliknąć przycisk , wtedy będziemy mogli sprawdzić listę zapisanych reguł.

Kolejno przechodząc do widoku Odbiorcy należy wybrać apteki, dla których oferta ma być dostępna:

Jeśli zostały wprowadzone wszystkie warunki oferty promocyjnej, to można ją zatwierdzić klikając przycisk   . Natomiast, jeśli oferta ma być jeszcze edytowana, to należy wybrać przycisk    znajdujący się u góry okna.

Jak zamówić Xarelto z utworzonej promocji z poziomu apteki?

Zamówienie do promocji wewnętrznej można złożyć bezpośrednio z Bufora zamówienia. Wystarczy do bufora dodać lek Xarelto i jeśli promocja wewnętrzna jest korzystniejsza od innych ofert, to zostanie zaproponowana podczas optymalizacji zamówienia.

Zachęcamy natomiast do tworzenia zamówień za pomocą kreatora zamówień Sertum, który umożliwia proponowanie towarów do zamówienia na podstawie sprzedaży dziennej z wybranego okresu czasu. Kreator uwzględnia przy tym stany magazynowe powiększone o niedawno zamówione towary, które wkrótce mają zostać dostarczone do magazynu (z zamówień lub z przesunięć). Następnie biorąc pod uwagę średnią i maksymalną sprzedaż dzienną proponuje, jakie towary należy zamówić.  Opis działania kreatora szerzej opisany jest we wpisie: Kreator zamówienia Sertum.
W kolumnie P pojawi się wówczas ikona , a pole w kolumnie Dostawca pozostanie puste:

Po wysłaniu zamówienia pojawi się poniższy komunikat:

Jak wygląda wiadomość e-mail wysłana do odbiorcy promocji?

W temacie e-maila zawarty jest zawsze numer zamówienia, a treść wiadomości e-mail znajduje się poniżej:

Komentarzy 7 to “Jak zamawiać XARELTO?”

 1. Marek Says:

  Jak skomplikować prostą czynność jaką jest wysłanie e-mail o stałej strukturze tylko różnej dawce i zamawianej ilości… Zamiast dokonywać wyżej opisanej ekwilibrystyki do której uprawnienia mają nieliczni prościej użyć crtl+C i ctrl+V opcjonalnie edytując w treści e-mail dawkę czy ilość zamawianych opakowań 🙂

  • Katarzyna Gmach Says:

   Panie Marku, promocję wewnętrzną wystarczy utworzyć raz i nie trzeba będzie powtarzać żadnej czynności związanej z wysyłką 😉

   • Marek Says:

    Żeby ją utworzyć trzeba mieć uprawnienia a ja nie mam więc nie jest to tak proste jak edycja e-mail 😉 Poza tym przydałoby się rozbudowanie programu o specjalny dział do tego rodzaju zamówień w którym wszelkie ustawienia można byłoby pobrać automatycznie z internetu , jest wiele rodzajów zamówień i apteki są zmuszone do skakania po stronach WWW czy generowania e-mail…W KS takie sprawy wymagają jedynie zaznaczenia „ptaszka” że apteka akceptuje regulamin danej usługi..

   • T.Sz. Says:

    Dzień dobry

    Czy to działa automatycznie w zależności od sprzedanych opakowań ?
    Czy tylko ręcznie?

   • Katarzyna Gmach Says:

    Apteki, które korzystają z optymalizacji zamówień dziennych w Sertum, tworząc zamówienie dzienne poprzez kreator, wygenerują zamówienie na ilości preparatu Xarelto w oparciu o swój aktualny stan magazynowy i sprzedaż.

 2. Katarzyna Gmach Says:

  Panie Marku, na Pana loginie imiennym znajdują się uprawnienia menedżerskie, więc powinien mieć pan dostęp do zakładki Promocje i zamówienia.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: