Kończy się ważność certyfikatów KOWAL (moduł FMD) – prosimy o instalacje nowych certyfikatów

Szanowni Państwo, bardzo prosimy o wykonanie instalacji nowego certyfikatu do systemu KOWAL.

Data ważności certyfikatu to 2 lata od dnia jego pobrania.

Certyfikat jest niezbędny w celu wykonywania prawidłowej weryfikacji autentyczności leków w Państwa aptekach. Jeżeli apteka nie posiada aktualnego certyfikatu, zgodnie z zapisami nie powinna wydać pacjentowi towaru, gdyż nie ma gwarancji źródła jego pochodzenia.

  1. Aby wykonać instalacje należy postępować zgodnie z instrukcją wysyłaną do każdej apteki przez fundacje KOWAL już na 60 dni przed jego wygaśnięciem. Wiadomość mailowa zawiera datę wygaśnięcia aktualnego certyfikatu oraz szczegółową instrukcje instalacji nowego.
  2. Poniżej zamieszczamy treść wiadomości e-mail z systemu KOWAL (każda apteka posiada swój indywidualny login, numer TAN oraz hasło – hasło nie jest umieszczone w treści maila kierowanego do aptek):

Temat: [NMVS-PL PRD System] Przypomnienie: Twój certyfikat wygaśnie za 60 dni

Szanowny Użytkowniku systemu PLMVS,

posiadany certyfikat dostępowy do systemu PLMVS wygaśnie za 60 dni. Po tym czasie utracisz dostęp do Systemu. 

Aby do tego nie dopuścić, przesyłamy dane do pobrania nowego certyfikatu

 Lokalizacja Twojego certyfikatu (PKI): https://portal-pki-prod-pl.nmvs.eu/NMVS_PORTAL_PKI

 ·    Proces biznesowy: G617

·     Nazwa Użytkownika (LOGIN): DOL/000000

·     Numer TAN: NuMeRtAn

·     Data ważności certyfikatu: 2024-09-06T03:09:43

Prosimy o niezwłoczne pobranie tego certyfikatu. Przypominamy że certyfikat ten spełnia rolę klucza dostępu do PLMVS, który pozwala na realizację obowiązków wynikających z zapisów Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2016/161. Instruktaż pobrania certyfikatu możecie Państwo znaleźć na kanale YouTube Fundacji KOWAL: https://www.youtube.com/watch?v=ec-SfE2V-8c

Poniżej przedstawiamy instrukcję pobrania certyfikatu:

Po kliknięciu na powyższy link zostaniecie Państwo przekierowani na stronę startową z logo Fundacji „Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków” (KOWAL) w celu pobrania certyfikatu.

Proces pobrania certyfikatu przebiega w następujący sposób:

1.     Należy podać LOGIN, znajdujący się powyżej.

2.     Należy wpisać bieżące hasło logowania.

3.     Po zalogowaniu dostępny będzie ekran, na którym można pobrać certyfikat poprzez kliknięcie odpowiedniego przycisku („pobierz certyfikat” lub „certificate download” dostępnego na górze ekranu).

4.     Po kliknięciu pojawi się kolejny ekran, z polem do którego należy wpisać numer TAN, a następnie kliknąć „pobierz certyfikat” lub „download certificate”.

5.     Po pobraniu Certyfikatu wyświetli się okienko z informacją o haśle do instalacji Certyfikatu. Prosimy o zapisanie go w bezpiecznym miejscu, gdyż jest to jedyny moment kiedy hasło jest pokazane Użytkownikowi.

6.     Pobrany Certyfikat należy zainstalować na komputerze używając hasła do certyfikatu uzyskanego w poprzednim punkcie. Zalecamy, aby przy instalacji zaznaczyć opcję możliwości eksportu Certyfikatu, gdyż może zaistnieć konieczność zainstalowania certyfikatu na innych komputerach w danej lokalizacji i/lub przekazania go dostawcy zintegrowanego rozwiązania IT służącego weryfikacji autentyczności leków.

7.     Po pobraniu certyfikatu należy potwierdzić instalację klikając „Potwierdź instalację” lub „Confirm installation”. Następnie należy zamknąć stronę na której wygenerowano certyfikat.

8. Po pobraniu certyfikatu należy wprowadzić go do posiadanego oprogramowania, zgodnie z wytycznymi producenta.

W razie pytań lub wątpliwości związanych z zalogowaniem się w PLMVS w środowisku produkcyjnym prosimy o kontakt z Fundacją „Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków” pod adresem: plmvo.support@nmvo.pl.  

Z poważaniem,

Zespół Krajowej Organizacji Weryfikacji Autentyczności Leków”

3. PAMIĘTAJ !!! Instalacje należy wykonać na każdym ze stanowisk, gdzie wykonują Państwo weryfikację autentyczności leków (moduł FMD).

Instalacja certyfikatu na każdym komputerze jest bardzo prosta. Polega na dwukrotnym kliknięciu pliku certyfikatu, wprowadzeniu hasła i potwierdzeniu domyślnych opcji.

4. Jeśli podczas logowania na portalu KOWAL zostało zmienione hasło do portalu, należy nowe hasło wprowadzić w Sertum.

Aby to zrobić należy wejść w System -> Konfiguracja -> Konfiguracja FMD i wpisać nowe Hasło (są to dane, za pomocą których logują się Państwo do serwisu KOWAL) i sprawdzić poprawność połączenia za pomocą przycisku Testowanie konfiguracji. Po udanym połączeniu należy zapisać konfigurację za pomocą przycisku Zapisz i zamknij.

Czynności należy przeprowadzić na wszystkich stanowiskach na których będzie uruchomiony moduł Sertum FMD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: