
W ostatnich dniach w Polsce obserwujemy znaczny wzrost temperatur. W ciągu dnia w wielu regionach kraju temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza.
Jak wynika ze skarg kierowanych do WIF, wiele aptek nadal nie kontroluje temperatur przechowywana leków i wyrobów medycznych, stwarzając tym samym niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia swoich pacjentów. A przecież wysokie temperatury mogą niekorzystnie zmieniać właściwości fizyko-chemiczne leków, wpływając tym samym na aktywność ich substancji czynnej, a to może prowadzić do poważnych zagrożeń dla zdrowia.
Poniżej przypominamy w jakich temperaturach powinny być przechowywane leki:
Jeżeli WIF wykryje przypadki naruszenia wymagań dotyczących przechowywania leków lub wyrobów medycznych, może zażądać ich zniszczenia. Oczywiście koszt tej operacji pokrywa podmiot prowadzący daną placówkę. Dodatkowo jeśli takie naruszenie może spowodować bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia pacjentów, taka apteka może zostać zamknięta na okres nawet 3 miesięcy.
Jak temu zaradzić?
Czytaj resztę wpisu »Zobacz czym ostatnio się zajmowaliśmy, aby ułatwić Tobie pracę.

Zobacz czym ostatnio się zajmowaliśmy, aby ułatwić Tobie pracę.
Rozszerzyliśmy możliwość modyfikacji kartotek na bazie aptecznej (SAM, Firebird i Oracle) o ustawianie sugerowanej ceny detalicznej.

W celu uruchomienia funkcjonalności prosimy o kontakt z Serwisem Sertum:
tel. 71 786 86 13
e-mail: serwis@sertum.pl