Optymalizacja promocji bez trybu auto-realizacji

W Buforze zamówień pojawiła się możliwość optymalizacji promocji, które nie mają trybu auto-realizacji.

Tryb auto-realizacji oznacza, że zamówienie z apteki przekazywane jest automatycznie do realizacji w hurtowni.

W przypadku BRAKU trybu auto-realizacji zamówienia czekają na ręczne przekazanie ich do hurtowni. Tego typu działania najczęściej spotykane są dla promocji z dzielonym Rodzajem zakupu. Zamówienia może przekazać do realizacji autor oferty, bezpośrednio z widoku Zamówienia w oknie Edycji oferty, do której zostały złożone (moduł Promocje i zamówienia -> widok Moje promocje -> Okno edycji promocji -> widok Zamówienia -> operacja Przekaż do hurtowni).

Jak to działa?

Żeby w procesie optymalizacji zawsze były uwzględniane również promocje, które nie mają trybu auto-realizacji należy otworzyć Konfigurację użytkownika w widoku Optymalizacja (System – > Konfiguracja -> widok Optymalizacja) i wybrać poniższą opcję z listy:

optymalizacja_uwzględnianie_promocji

Aby promocje bez trybu auto-realizacji były uwzględniane przy optymalizacji tylko jednego zamówienia, należy otworzyć Bufor zamówień (moduł Zamówienia -> widok Pozycje bufora), a następnie kliknąć operację Opcje znajdującą się w Panelu bocznym po prawej stronie ekranu.

Bufor_zamówień_opcje

Otworzy się okno Edycji opcji optymalizacji, w którym należy wybrać zakładkę Opcje:

Bufor_zamówień_opcje_opcje

Przy parametrze Uwzględnianie promocji należy wybrać z listy „Tak.Optymalizuj wszystkie możliwe promocje.”.

Bufor_zamówień_opcje_uwzględnianie_promocji

W sytuacji zaznaczenia tej opcji, przy optymalizacji będą uwzględnianie nie tylko promocje realizowane automatycznie (z trybem auto-realizacji), ale także te, które przekazywane są do hurtowni ręcznie (bez trybu auto-realizacji).

Jeśli zamówienie zawiera pozycje zamawiane z promocji z trybem auto-realizacji, to po kliknięciu operacji Wyślij zamówienie [Ctrl+3]) w nowym oknie pojawi się informacja np. jak na poniższym obrazku. Obok zamówienia promocyjnego pole w komórce, w kolumnie W (Wyślij zamówienia) będzie zaznaczone.

promocje_w_buforze_1

Po kliknięciu przycisku Wyślij zamówienia promocje z trybem auto-realizacji zostaną automatycznie przekazane do realizacji w hurtowni – podobnie jak pozostałe zamówienia do oferty podstawowej hurtowni.

W przypadku, gdy zamówienie zawiera pozycje zamawiane z promocji bez trybu auto-realizacji, po kliknięciu operacji Wyślij zamówienie [Ctrl+3]) w nowym oknie pojawi się informacja np. jak na poniższym obrazku. Obok zamówienia promocyjnego pole w komórce w kolumnie W (Wyślij zamówienia) będzie odznaczone, a w dodatkowej kolumnie pojawi się ikona słoneczko_ikona.

promocje_w_buforze_2

Po kliknięciu przycisku Wyślij zamówienia – zamówienia do oferty podstawowej hurtowni zostaną wysłane, natomiast zamówienie do promocji bez trybu auto-realizacji należy dopiero wysłać. W tym celu musimy zaznaczyć wybraną pozycję i użyć operacji Zamów z promocji znajdującej się w Operacjach po prawej stronie okna w widokach Pozycje bufora i Rozkład pozycji bufora w module Zamówienia (Bufora zamówienia):

zamów_z_promocji

Przenosi ona do okna Podgląd promocji wybranej pozycji bufora.  W widoku Pozycje obok pozycji zamawianej z promocji wpisana jest ilość zamawiana (kolumna Zamów) zgodna z ilością wpisaną w Buforze zamówienia – ilość tą można zmienić.

4

Następnie należy kliknąć przycisk Wyślij zamówienie, znajdujący się na pasku akcji u góry okna. Po wysłaniu zamówienia pojawi się komunikat:

5

Takie zamówienie musi jeszcze zostać przekazane do realizacji w hurtowni przez autora oferty promocyjnej – np. przez sieć aptek czy grupę zakupową. Służy do tego operacja przekaż_do_hurtowni dostępna w oknie Edycja promocji w widoku Zamówienia po prawej stronie okna:

Przekaż_do_hurtowni

Po przekazaniu do hurtowni zamówienie zmieni status z „Oczekuje”:

6

na „Transmisja”:

7

Apteka może obserwować dalsze zmiany status zamówienia w widoku Zamówienia wysłane w module Zamówienie (Bufor zamówienia):

8

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: