Automatyczne zarządzanie dostępnością pozycji w promocjach zakontraktowanych

Wprowadzono funkcjonalność pozwalającą na automatyczne zarządzanie dostępnością pozycji w promocjach zakontraktowanych. Polegać będzie ono na automatycznej dezaktywacji pozycji promocji, w sytuacji przekroczenia ilości zakontraktowanej.

Dzięki temu nie będzie możliwe złożenie zamówienia na większą ilość określonego towaru niż określona w kontrakcie.

Funkcjonalność ta dostępna jest dla właścicieli sieci aptek i menedżerów grup zakupowych.

Gdzie się znajduje?

Należy otworzyć moduł Promocje i zamówienia na widoku Moje promocje i za pomocą przycisku dodaj2 wprowadzić nową ofertę promocyjną.

W oknie Edycja promocji w widoku Nagłówek zostało dodane pole Automatyczne zarządzanie aktywnością pozycji, którego zaznaczenie spowoduje automatyczną kontrolę aktywności pozycji z wypełnionym polem Ilość zakontraktowana.

Pole Automatyczne zarządzanie aktywnością pozycji można zaznaczyć lub odznaczyć podczas tworzenia oferty, jak również po jej zatwierdzeniu. W tym celu należy w oknie Edycja promocji w widoku Nagłówek (moduł Promocje i zamówienia -> widok Moje promocje) zaznaczyć parametr „Auto zarz. akty. poz.”.

okno_edycja_promocji_widok_nagłówek

Dodatkowo w widoku Pozycje, przy każdej z pozycji oferty promocyjnej należy wpisać ilość zakontraktowaną towaru:

okno_edycja_promocji_widok_pozycje

Ilość zakontraktowaną należy wpisać przed zatwierdzeniem promocji, jak również można ją edytować po zatwierdzeniu oferty.

Jak to działa?

Zmiana aktywność pozycji w promocji następuje według następujących zasad:

1. Pozycja promocji zostaje automatycznie dezaktywowana, gdy dostępna liczba zakontraktowana sztuk spadnie do zera (poprzez składanie zamówień bądź ręczną modyfikację ilości zakontraktowanej na ofercie). Dostrzegalne jest to w następujący sposób:

– dezaktywowana pozycja przestaje być widoczna dla apteki na liście dostępnych promocji (moduł Promocje i zamówienia -> widok Promocje):

niewidoczne_pozycje_na liście

– podczas składania zamówienia do promocji (moduł Promocje i zamówienia -> widok Promocje -> okno Podgląd promocji -> widok Pozycje) obok dezaktywowanej pozycji pole w kolumnie Zamów jest zablokowane – tło zmienia się na kolor szary oraz pojawia się ikona kłódki:

zamówienie_do_promocji4

Spowoduje to wysłanie stosownej wiadomości w module Wiadomości do autora oferty promocyjnej.

wiadomość1

W treści wiadomości pojawi się informacja o tym, które z pozycji zostały dezaktywowane:wiadomość2

2. Pozycja promocji zostaje automatycznie aktywowana, jeżeli dostępna liczba zakontraktowanych sztuk będzie większa od zera. W przypadku aktywacji żadna wiadomość nie zostanie wysłana do autora oferty.

3. Pozycja z wypełnionym polem Ilość zakontraktowana będzie miała nieaktywne pole Aktywna i nie będzie możliwości ręcznej kontroli aktywności dla takiego pola.

4. W sytuacji, kiedy zamawiający będzie chciał złożyć zamówienie do oferty z automatycznym zarządzaniem aktywnością pozycji, gdzie dowolna pozycja zamówienia będzie przekraczać dostępną zakontraktowaną ilość – to zamawiający otrzyma komunikat informujący, iż zamawiana ilość przekracza dostępną do zamówienia:

komunikat

5. Liczba dostępnych zakontraktowanych sztuk towaru wyliczana jest na podstawie różnicy między wartością z pola Ilość zakontraktowana, a sumą zamówionych towarów dla wskazanej pozycji, posiadającej status pozycji inny niż  anulowane2.

W widoku Promocje zakontraktowane (Moduł Promocje i zamówienia -> widok Promocje zakontraktowane), dla każdej pozycji promocyjnej, z określoną ilością zakontraktowaną, widoczne są następujące kolumny:

Ilość zak. – zawiera ilość określoną jako zakontraktowana przez autora oferty promocyjnej;

Ilość zam. – zawiera łączną ilość sztuk towaru, na jaką zostały złożone zamówienia do promocji;

Ilość pozost. – zawiera ilość  zakontraktowanych sztuk towaru dostępnych do zamówienia.

promocje_zakontraktowane

Pozycje dezaktywowane zostaną wyświetlone na liście pozycji z przekreśleniem:

promocje_zakontraktowane3

W oparciu o te informacje właściciel sieci aptek lub menedżer grupy zakupowej może kontrolować, na jaką ilość zostały już złożone zamówienia i w zależności od potrzeb zmieniać ilość zakontraktowaną.

Jedna odpowiedź to “Automatyczne zarządzanie dostępnością pozycji w promocjach zakontraktowanych”

  1. youtube.com Says:

    Awesome issues here. I’m very happy to look your article.
    Thanks a lot and I am taking a look forward to contact you.
    Will you please drop me a e-mail?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: