Konfiguracja aptek z poziomu loginu menedżerskiego

Dla menedżerów/właścicieli sieci aptek istnieje panel w konfiguracji aplikacji, który pozwala na centralne zarządzanie aptekami. Dzięki temu właściciele sieci aptek będą mogli kontrolować zakupy, dokonywane przez apteki, w poszczególnych hurtowniach i dostosowywać je do założonych warunków ustalonych z hurtowniami. Warunkami takimi są przykładowo limity ustalone do realizacji w hurtowni dla sieci aptek, czy proporcje wartości zamawianych leków z ceną urzędową w odniesieniu do całości zamawianych towarów.

Umożliwienie sieciom aptek centralnego zarządzania zakupami w hurtowniach oznacza możliwość odgórnego zarządzania ustawieniami przesunięć i optymalizacji.

Dostęp do centralnego zarządzania zakupami możliwy jest poprzez panel Konfiguracji użytkownika:

System -> Konfiguracja -> Panel boczny -> widoki:

 

W widoku Limity w hurtowni przedstawione zostały, w postaci tabelarycznej, limity i warunki realizacji zakupów przez sieć aptek w poszczególnych hurtowniach.

Poprzez operację dodaj2 można wprowadzać i usuwać warunki i limity dla kolejnych hurtowni.

Po naciśnięciu przycisku dodaj2 otwiera się okno Dodaj limit, gdzie w polu Hurtownia należy wybrać hurtownię, dla której ma zostać dodany limit:

Po jej wybraniu pojawi się nowa pozycja w tabeli, przy której należy uzupełnić pola w kolumnach:

– Limit – limit do zrealizowania w hurtowni w zł,
– Procent RX – określony w % udział leków RX w całości zakupów.

Wówczas pola w poniższych kolumnach zostaną uzupełnione automatycznie:
– Limit OTC – limit leków OTC w zł,
– Limit RX – limit leków RX w zł.

W kolejnym widoku Słowniki – właściciel sieci aptek ma możliwość podglądu w jakich hurtowniach zamawiają poszczególne apteki w sieci.

 

Dane są tutaj grupowane według nazw aptek –  po rozwinięciu pojedynczej apteki pojawią się nazwy hurtowni w Sertum i przyporządkowane do nich nazwy hurtowni w programie aptecznym wybranej apteki

Aby hurtownię w programie powiązać z hurtownią w Sertum należy zaznaczyć wybraną pozycję na liście, a następnie kliknąć przycisk edytuj [F4] znajdujący się na pasku akcji u góry okna. Otworzy się okno Dostawca, w którym w polu Hurtownia należy wybrać hurtownię, z którą ma zostać powiązana hurtownia w programie aptecznym:

Widok Optymalizacja – Apteki zawiera zbiorcze zestawienie parametrów przesunięć międzymagazynowych, jakie posiadają poszczególne apteki sieci. Z tego miejsca właściciel sieci aptek ma możliwość centralnego sterowania przesunięciami między magazynami aptek, poprzez edycję parametrów przesunięć.

Zaznaczenie wybranego wiersza tabeli, a następnie dwukrotne kliknięcie na nim (lub kliknięcie przycisku edytuj [F4] znajdującego się na pasku akcji) otwiera okno Konfiguracja przesunięć apteki: Apteka … (nazwa apteki).

Okno to zawiera 3 widoki, wyglądające identycznie jak widzi je apteka:

Przesunięcia – odpowiada widokowi Przesunięcia widocznego dla apteki:

Przesunięcia RN – odpowiada widokowi Przesunięcia przez RaportNet widocznemu dla apteki:

Aby zapisać wprowadzone zmiany należy kliknąć przycisk ok znajdujący się u dołu okna.

Kolejny widok – Konfiguracja hurtowni – dla właściciela sieci aptek widoczny jest podobnie, jak dla pojedynczej apteki.

W tym miejscu właściciel sieci aptek ma możliwość centralnego zarządzania ustawieniami konfiguracyjnymi hurtowni, w poszczególnych aptekach sieci.

Można tego dokonać klikając dwukrotnie na wybranym wierszu tabeli, jak również poprzez naciśnięcie przycisku  edytuj [F4] znajdującego się na pasku akcji, co spowoduje otwarcie nowego okna Konfiguracja hurtowni:

Ostatni z widoków – Konfiguracja przesunięć – w formie tabeli przestawnej pokazuje zbiorcze zestawienie ustawień przesunięć pomiędzy poszczególnymi aptekami sieci.

Układ wierszy i kolumn można zamienić przeciągając nagłówki kolumn Do i Od na pasek grupowania u góry, a następnie na wybrane miejsce. Dwukrotne  kliknięcie na wybranym polu tabeli, jak również naciśnięcie  przycisku  edytuj [F4] znajdującego się na pasku akcji, spowoduje otwarcie nowego okna Konfiguracja przesunięć apteki: Apteka … (nazwa apteki) – identycznego jak z widoku Optymalizacja – Apteki.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: